SPT Deltävling 2 Mälaren Gäddeholm

Poäng SPT Deltävling 2 Mälaren Gäddeholm 

Stängd!
 Tävlingen är avslutad och en slutgiltig tabell visas.
PlatsPoängNamnDelresultat
1
182 cmTeam Tidofishing (Ruben thysk, Jesper Dahlin, Viktor synnerborn) 41,37,36,34 och 34 cm
2
174 cmTeam Frb (Tobias Imberg, Christopher Högnäsbacka, Erik Hellström) 37,36,35,33 och 33 cm
3
174 cmTeam Dls / Echo Marine (Fredrik Löfgren, Emil Naskali, Max Lindgren) 37,35,34,34 och 34 cm
4
171 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström) 35,35,34,34 och 33 cm
5
170 cmTeam Anto (Anna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille) 36,35,33,33 och 33 cm
6
168 cmSwedish Perch Mafia (Simon Schörling, Torbjörn Olsson, Christian Höglund) 39,39,30,30 och 30 cm
7
168 cmKridge (Tobias Lundberg, Kaj Sjöberg, Per Nordgren) 35,34,34,33 och 32 cm
8
164 cmTeam Fremdling/Ahn Fishing (Karl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling) 34,33,33,32 och 32 cm
9
157 cmTeam Predator (Mattias Sädbom, Andreas Svahn) 33,32,31,31 och 30 cm
10
155 cmSportfiskeboden Västerås 2 (Lasse Nordensol, Melvin Karlsson, Emil Groth) 35,33,29,29 och 29 cm
11
155 cmTeam Lirka (Gregor Bergquist, Aki Seppälä, Tom Olsson Liljeholm) 35,31,31,30 och 28 cm
12
153 cmTeam Bbl.. (MIKAEL ÖST, FREDRIK ANDERSSIN) 38,33,28,27 och 27 cm
13
151 cmTeam One More Bait (Armin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic) 33,31,30,29 och 28 cm
14
151 cmTeam Sportfiskeboden Västerås (Per Vinsth, Patrik Virenius, Andreas Allöv) 31,31,30,30 och 29 cm
15
147 cmTeam Jiggerz (Andreas Johnsson Jesper Gustafsson) 35,30,29,27 och 26 cm
16
145 cmTeam Gäddeholm (Johan Hammarström, Anders Olsson, Mats Sjöberg) 34,31,29,26 och 25 cm
17
143 cmStorabbarn (Magnus Nydahl, Fredrik Larsson, Andreas Lutz) 29,29,29,28 och 28 cm
18
139 cmTeam Serigös/Fiskejournalen (Christian Larsen, Jakob Perzon) 29,29,28,28 och 25 cm
19
132 cmTeam Snurris (Johan Eriksson, Jocke Brandt) 29,27,26,25 och 25 cm
20
132 cmTeam Fish & Chips (William KARK, Edvin KARK, Niklas KARK) 28,27,26,26 och 25 cm
21
126 cmTeam Ffiske (Richard Lundin, Jörgen Wallerström, Roger Wallerström) 38,34,28 och 26 cm
22
88 cmAlfredanglers (Fredrik Larsson, Alexander Hellblom, Håkan Johansson) 33,28 och 27 cm
23
87 cmTeam Gg (Erik Dahlén, Stefan Ullström, Johan Lindström) 32,30 och 25 cm
24
75 cmMadafanglers (Lukas rauvala, Calle Winberg, Mikael kindberg) 25,25 och 25 cm
25
55 cmPerchpatrullen (Emir Smajic, Koyar Salimi) 30 och 25 cm
26
36 cmTeam Railblaza / Renzstein (Felix Frey, Emil Randemo) 36 cm

Statistik

För hela tävlingen

  • Totalt antal godkända rapporter 116 st
  • Totalt antal team eller deltagare som rapporterat in minst en godkänd fisk: 26
  • Sammanlagd längd: 35.98 meter
  • Medellängd: 31.02 cm
  • Median-längd: 31 cm

Största fiskarna (Top 10)

41 cmTeam Tidofishing (Ruben thysk, Jesper Dahlin, Viktor synnerborn)Jesper Dahlin
39 cmSwedish Perch Mafia (Simon Schörling, Torbjörn Olsson, Christian Höglund)Torbjörn Olsson
39 cmSwedish Perch Mafia (Simon Schörling, Torbjörn Olsson, Christian Höglund)Torbjörn Olsson
38 cmTeam Bbl.. (MIKAEL ÖST, FREDRIK ANDERSSIN)MIKAEL ÖST
38 cmTeam Ffiske (Richard Lundin, Jörgen Wallerström, Roger Wallerström)Jörgen Wallerström
37 cmTeam Tidofishing (Ruben thysk, Jesper Dahlin, Viktor synnerborn)Viktor synnerborn
37 cmTeam Frb (Tobias Imberg, Christopher Högnäsbacka, Erik Hellström)Erik Hellström
37 cmTeam Dls / Echo Marine (Fredrik Löfgren, Emil Naskali, Max Lindgren)Fredrik Löfgren
36 cmTeam Tidofishing (Ruben thysk, Jesper Dahlin, Viktor synnerborn)Jesper Dahlin
36 cmTeam Railblaza / Renzstein (Felix Frey, Emil Randemo)Emil Randemo

Flest antal godkända rapporter (Top 10)

5 stTeam Tidofishing (Ruben thysk, Jesper Dahlin, Viktor synnerborn)
5 stKridge (Tobias Lundberg, Kaj Sjöberg, Per Nordgren)
5 stTeam Fish & Chips (William KARK, Edvin KARK, Niklas KARK)
5 stTeam Snurris (Johan Eriksson, Jocke Brandt)
5 stTeam Serigös/Fiskejournalen (Christian Larsen, Jakob Perzon)
5 stStorabbarn (Magnus Nydahl, Fredrik Larsson, Andreas Lutz)
5 stTeam Sportfiskeboden Västerås (Per Vinsth, Patrik Virenius, Andreas Allöv)
5 stTeam Predator (Mattias Sädbom, Andreas Svahn)
5 stTeam One More Bait (Armin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic)
5 stTeam Fremdling/Ahn Fishing (Karl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling)