Swedish Pike Open

Tävling: Swedish Ice Pike Open 20-21


 
 Nuvarande tabell. Live-resultat, senast noterade godkända rapport: 2021-04-13 23:29
PlatsPoängNamnDetaljer
1
590 cmTeam 360° (Andreas Bergström, Johan Sjölen, Fredrik Lindh) 130, 120, 116, 112 och 112 cm
2
582 cmAndy & Snabel (Andy Lo, Micke Snabel) 122, 120, 114, 113 och 113 cm
3
580 cmKlockarbacken (Oliver Buvik, Julia Strid, Jens Buvik) 126, 116, 115, 113 och 110 cm
4
564 cmTeam Dundee Fishing (Pelle Skog, Johan Lindström, Michael Hallin) 114, 114, 113, 112 och 111 cm
5
563 cmTeam Gäddmunken (Henrik Björkegren, Kristian Ståhl) 118, 113, 112, 111 och 109 cm
6
560 cmSlumpgäddan (Teo Bomark,Thomas Bomark) 121, 111, 110, 110 och 108 cm
7
552 cmTeam Slaklina (Ronny Eriksson,Kjell Wiksten, Anna Wiksten) 119, 111, 108, 108 och 106 cm
8
540 cmTeam Sne (Nils Åkerblom, Sam Åkerblom, Ejvind Persson) 118, 115, 106, 101 och 100 cm
9
538 cmStövarn Och Två Gubbar (Emil Uhlin , Andreas Ingrids, Martin Janers) 115, 110, 105, 105 och 103 cm
10
534 cmChamps Of Logging/ Pike Squad (Susann Stolt, Christer Stolt, Mattias Lindberg) 110, 110, 107, 104 och 103 cm
11
533 cmTeam Pikekås (Filip Dorsén, Julia Westgren, Wilma Westgren) 115, 108, 104, 103 och 103 cm
12
529 cmBending Brothers (Mattias lindström, Patrick Thelin, Jesper Lindström) 110, 107, 107, 104 och 101 cm
13
529 cmTeam Gäddekul (Per Johansson,Oskar Liljeblad,Henning Öjetoft) 115, 110, 109, 100 och 95 cm
14
527 cmTeam Persson & Persson (Jens Persson, Robin Persson) 119, 103, 102, 102 och 101 cm
15
521 cmTeam Farsan & Grabben (Patrik Linander, Kenneth Linander) 109, 106, 105, 103 och 98 cm
16
516 cmVikapojkarna (Kalle Matsson,André Nesset,Anton Johansson) 120, 105, 101, 96 och 94 cm
17
516 cmAxlu_Fishing (Lukas Rosen, Axel Persson) 109, 106, 103, 101 och 97 cm
18
500 cmTeam Mörthäng (Dan Forslund) 105, 104, 100, 98 och 93 cm
19
492 cmTeam Mörtöga (Anders Matti, Johan Friberg, Henrik Gustavsson) 100, 100, 99, 98 och 95 cm
20
417 cmTeam Motb (Jonathan Gustavsson, Robin Persson) 111, 104, 102 och 100 cm
21
410 cmTeam Ifish (Gabriel Elfström, isac Vestmyr, Jonas Asplund) 114, 105, 100 och 91 cm
22
340 cmTeam Idiotkraft (Pontus Håkansson,Daniel Persson,Niklas Johansson) 117, 114 och 109 cm
23
335 cmTeam Trål (Viktor Dehner, Jonas Nyström, Fredrik Stolt) 122, 112 och 101 cm
24
315 cmTeam Airbag (Mattias Nordgren, Micke Mattson, Tomas Damberg) 109, 103 och 103 cm
25
220 cmDream Team (Jonas Wikman, Fredrik Löf, Nils Bärj) 113 och 107 cm
26
220 cmTeam Simporna (Jonas Fougman, Eddie Fougman, Nicklas Johansson) 120 och 100 cm
27
218 cmWolfcreeklures Blockstopp/Brobaits (Thomas Larsson,Bror e Olsson, Thomas Olsen) 113 och 105 cm
28
101 cmTeam Calm (Samuel Sundin, Andreas Lagemyr, Daniel Johansson) 101 cm
29
96 cmTeam Flingan ❄️ (Filip Mickelsson, Sara Klingbjer) 96 cm
30
91 cmTeam Renegade (Niklas Homnér, Yasmina Westerberg, Vincent Westerberg) 91 cm
31
91 cmTeam Olsson (Emil Olsson, Viktor Olsson, Gabriel Olsson) 91 cm

 Anmälningslista (Swedish Ice Pike Open 20-21, Platser: 500)

#PlatsNamnSPL ID
11Team i(s)FiskeKjell Ideskär, Sussi Stridh, Jens Norblad
22Team IdiotkraftPontus Håkansson,Daniel Persson,Niklas Johansson
33Team WaterproofMartin Axelsson, Tobias Larsson, Rasmus Falk
44Wolfcreeklures Blockstopp/BrobaitsThomas Larsson,Bror e Olsson, Thomas Olsen
55Stövarn Och Två GubbarEmil Uhlin , Andreas Ingrids, Martin Janers
66Team SlaklinaRonny Eriksson,Kjell Wiksten, Anna Wiksten
77MäskarnaTobias Sigvardsson, Glenn Terneborg
88Axlu_FishingLukas Rosen, Axel Persson
99Team Dundee FishingPelle Skog, Johan Lindström, Michael Hallin
1010Team PiscatusCenneth Nilsson, William Celing
1111Team PikekåsFilip Dorsén, Julia Westgren, Wilma Westgren
1212Team GäddmunkenHenrik Björkegren, Kristian Ståhl
1313KlockarbackenOliver Buvik, Julia Strid, Jens Buvik
1414Team Axelsson/EklundOliwer Axelsson, Dan Eklund
1515Team HotspotSamuel Moberg, christoffer Moberg
1616Team ÅgrenRolf Ågren Humling, Kenneth Ågren, Emil Ågren
1717Team FishecoJan Olsson, Big Ove Fredriksson, Anna Berg
1818MidswedenStefan nyhlen, stefan vestberg
1919ThorrebaitsAdrian thorin, ville Svärd, Sebastian Nlid
2020VikapojkarnaKalle Matsson,André Nesset,Anton Johansson
2121Team MörtögaAnders Matti, Johan Friberg, Henrik Gustavsson
2222Champs Of Logging/ Pike SquadSusann Stolt, Christer Stolt, Mattias Lindberg
2323Andy & SnabelAndy Lo, Micke Snabel
2424Team MotbJonathan Gustavsson, Robin Persson
2525Team Flingan ❄️Filip Mickelsson, Sara Klingbjer
2626Team ThdThomas Johansson, Daniel Sivertsson, Hampus Åström
2727SlumpgäddanTeo Bomark,Thomas Bomark
2828Team KnätafsChristoffer Aho, Christoffer Engen, Johan Matsuhashi
2929Team CalmSamuel Sundin, Andreas Lagemyr, Daniel Johansson
3030Team IfishGabriel Elfström, isac Vestmyr, Jonas Asplund
3131Bending BrothersMattias lindström, Patrick Thelin, Jesper Lindström
3232Team AirbagMattias Nordgren, Micke Mattson, Tomas Damberg
3333Team SuperblankarnaJesper Djärv, Marcus Reyier, Adam Reyier
3434Team Ae PikePatrik Andersson, Mikael Andersson, Johan Eriksson
3535Team Farsan & GrabbenPatrik Linander, Kenneth Linander
3636Team 360°Andreas Bergström, Johan Sjölen, Fredrik Lindh
3737Team BdPatrik Bergström, Jonathan Bergström
3838Team GäddekulPer Johansson,Oskar Liljeblad,Henning Öjetoft
3939Team NappjeNiclas andersson, Pelle Persson, Jon eriksson
4040Team MörthängDan Forslund
4142Team SneNils Åkerblom, Sam Åkerblom, Ejvind Persson
4243Team Persson & PerssonJens Persson, Robin Persson
4344Dream TeamJonas Wikman, Fredrik Löf, Nils Bärj
4445Team SjöströmMathias sjöström, Arvid sjöström
4546Young GunsPontus Falk,Erik stark,Filip Säll
4647Va FishingVictor Larsson, Alexander Melin
4748Team RenegadeNiklas Homnér, Yasmina Westerberg, Vincent Westerberg
4849Team KnivahillsDaniel Leandersson, Oskar Påls, Morgan Wilhelmsson
4950Team TrålViktor Dehner, Jonas Nyström, Fredrik Stolt
5051HappyhookersJohan Stenberg, Kristoffer Hård, Fredrik Dahlström
5152Team SimpornaJonas Fougman, Eddie Fougman, Nicklas Johansson
5253Team OlssonEmil Olsson, Viktor Olsson, Gabriel Olsson
Antal: 52 Team (138 personer)