Kinnekulleträffen KKT Online

Tävling: KinneKulleOnline KKO 2021


 
 Tävlingen är avslutad och en slutgiltig tabell visas.
PlatsPoängNamnDetaljer
1
681 cmTeam De Gule (Kristofer Larsson, Robin Johansson) 86, 85, 80, 77, 76, 73, 72, 69 och 63 cm
2
628 cmTeam J-S (Joakim Sahlberg, David Skoglund) 90, 76, 68, 67, 66, 66, 65, 65 och 65 cm
3
624 cmTeam Ozza/Messi (Mattias Olsson, Henrik Messfeldt) 91, 70, 68, 68, 67, 67, 67, 63 och 63 cm
4
593 cmTeam Daiwa (Jimmy Olsson, Ulf Edgren) 82, 79, 79, 76, 75, 72, 68 och 62 cm
5
566 cmTeam Arvika (Stefan öhlin, Kjell Eriksson) 83, 74, 73, 71, 70, 68, 65 och 62 cm
6
549 cmLalax Naviguide/Simrad (Fredrik Jonsson, Jörgen Lans, Rickard Larsson) 80, 71, 69, 67, 67, 66, 65 och 64 cm
7
494 cmTeam Toby (Leif Fredriksson, Lukas Fredriksson, Jakob Uvesten, Tobias Ejdebäck) 87, 75, 71, 68, 67, 64 och 62 cm
8
490 cmTeam Drome (Roger Jonasson, Mika Haglund, Ulrika Jonasson) 77, 75, 71, 71, 66, 65 och 65 cm
9
448 cmTeam Josefsson / Team Blücher (Markus Josefsson, Johannes Blücher) 93, 83, 74, 67, 66 och 65 cm
10
445 cmBrynja Boys (Magnus Öman, Mikael Zackrisson) 89, 81, 73, 70, 68 och 64 cm
11
439 cmTeam Lerdala (Håkan Johansson, Emil Thoren) 85, 81, 73, 69, 68 och 63 cm
12
427 cmAffe & Co (Alf Sörensen, Ulf Johansson, Håkan Söderberg, Ove Johansson) 80, 79, 74, 67, 64 och 63 cm
13
408 cmTeam Sellere,Fiskelina (Hans-Olov Nilsson, Conny Carlsson) 77, 68, 67, 67, 66 och 63 cm
14
398 cmBottennappet (Mikael Nordling, Ingemar Wrigsell) 69, 67, 67, 65, 65 och 65 cm
15
386 cmTeam Iogt-Nto (Henrik Björklund, Mikael Johansson, Jonas Lidberg) 104, 85, 69, 66 och 62 cm
16
385 cmTeam Pike2000/Hammarlund (Joakim Hammarlund, Fredrik Johansson, Mikael Bäck Noren) 86, 84, 80, 73 och 62 cm
17
369 cmTeam Jl (Jimmy Lundstedt, Jörgen Lundstedt, Lars Skoglund) 80, 78, 77, 69 och 65 cm
18
368 cmOlssons Fiske (Anders Olsson, Claes-Göran Olsson) 90, 79, 69, 67 och 63 cm
19
367 cmNylander (Rickard, Michael, Christian) 83, 81, 75, 65 och 63 cm
20
356 cmTeam Trollet (Dennis Helander, Torbjörn Landgren) 81, 70, 70, 68 och 67 cm
21
355 cmTeam Krantz/Gofish.se (Emil Krantz, Jonas Krantz, Patrik Karlsson) 80, 73, 72, 68 och 62 cm
22
345 cmTeam Rocco/Beason (Andreas Hagström, Johan Svensson) 73, 70, 70, 69 och 63 cm
23
339 cmTeam Aspeboda (Peter Stenberg, Jacob Stenberg) 79, 67, 66, 65 och 62 cm
24
328 cmTeam Lärkan/Kratro (Daniel Lärkhammar, Marcus Krantz) 92, 87, 75 och 74 cm
25
327 cmTeam Vänertrolling (Thomas Johansson, Joakim Svensson, Tommi Kalajoki) 94, 86, 78 och 69 cm
26
323 cmTeam Tidan (Per Andersson, Markus Enhagen) 90, 84, 83 och 66 cm
27
322 cmSjönäs (Hannes Fritzson, Per Fritzson) 92, 90, 74 och 66 cm
28
302 cmTeam Tvålkoppen (Anders Liljeström, Roger Eriksson) 87, 84, 69 och 62 cm
29
292 cmTeam Unik (Gert-Ove Blomqvist, Jonas Gunnarsson) 83, 70, 70 och 69 cm
30
285 cmTeam Klappjakt 2Takt (Nicklas, Jhonny) 78, 70, 69 och 68 cm
31
278 cmTeam Årnäs (Anders Sanfridsson, Jörgen Alfredsson) 74, 70, 68 och 66 cm
32
275 cmEulalia (Fredrik Palmqvist, Peter Johansson, Johan Caliari) 78, 68, 66 och 63 cm
33
257 cmTeam Smurf (Fredrik Isaksson, Micke Olsson, Mikael Heino) 103, 89 och 65 cm
34
244 cmTeam Bonnapike (Emil Kalpinos, Peder Carlsson) 94, 85 och 65 cm
35
239 cmTeam 8-Metarn (William Kamstad, Anders Gustavsson) 84, 82 och 73 cm
36
239 cmTinca (Mikael Olsson, Tommy Appelgren, Viktor Appelgren) 83, 82 och 74 cm
37
232 cmTeam Sjö / Sit Right (Sjö Martin Larsson, Andreas Solem) 92, 72 och 68 cm
38
230 cmTeam Farson (Rajmo Andersson, Sanny Andersson, Stefan Eriksson) 86, 80 och 64 cm
39
226 cmJärnkrok (Håkan Jakobsson, Mattias Jonsson, Robert Andersson) 92, 69 och 65 cm
40
224 cmTeam Hagberg / Sjökan (Mikael Hagberg, Lars-Göran Lassen) 80, 79 och 65 cm
41
224 cmTeam Syndrom (Mikael Edwardh-Kvist, Marcus Rosén) 92, 70 och 62 cm
42
218 cmGäddmunken (Fredrik Gustafsson, Henrik Björkegren, Andreas Åhs) 80, 69 och 69 cm
43
217 cmTeam Noll-Rutin (Fredrik Ekström, Mattias Ekström, Hans Ekström, Mattias Wigh) 77, 71 och 69 cm
44
216 cmAjfish (Andreas Johanson, Christian Eklund Dahl, Anders Petersen) 83, 70 och 63 cm
45
216 cmDilén/Wiggler (Andreas Dilén, Hasse Dilén) 84, 69 och 63 cm
46
213 cmSärimner (Bengt Larsson, Mattias Vainio, Anders Elfström) 78, 71 och 64 cm
47
206 cmTeam Banjo (Daniel Banjac, Oliver Persson, Alexander Vujic) 70, 69 och 67 cm
48
205 cmTeam Roger/Älgen (Roger Larsson, Tommie Magnusson) 70, 69 och 66 cm
49
196 cmTeam Backa (Peter Jonsson, Magnus Oscarsson, Fredrik Sköld) 67, 65 och 64 cm
50
169 cmTexas (Per Efraimsson, Per Carlsson) 91 och 78 cm
51
159 cmSlasklag1 (Niklas jansson, Andreas Nilsson, Johan, Håkan) 80 och 79 cm
52
152 cmTeam Ballerina (Emil Engvall, Christer Engvall, Wilmer Gustafsson) 81 och 71 cm
53
152 cmTeam Hjorten (Simon Luchmun, Lars-Erik Henriksson, Andrzej Glosniak, Hector Svensson, Christopher Kretchman) 82 och 70 cm
54
151 cmHarry Plotter (Christian LIndstedt, Markus Claesson) 85 och 66 cm
55
149 cmNilsson (Mattias Nilsson, Erik Nilsson) 79 och 70 cm
56
145 cmKarlsson/Nordh (Christian Karlsson, Robert Karlsson, Filip Nordh) 75 och 70 cm
57
145 cmTeam Laxfläng (Niclas Fischer, Oskar Stensson) 79 och 66 cm
58
145 cmTeam Anka (Jörgen Johansson, Edwin Krantz, Mikael Nordström) 83 och 62 cm
59
140 cmTeam Jöco (Johannes Johansson, Christoffer Olausson) 75 och 65 cm
60
140 cmBjörn Åsfeldt (Helena Åsfeldt, Björn Åsfeldt) 70 och 70 cm
61
136 cmTeam Labels (Patrik Lundgren, Helena Leibel) 74 och 62 cm
62
136 cmJan Fredriksson (Jan, Tomas) 68 och 68 cm
63
135 cmTeam Siso (Sonny Olofsson, Per Ihlström) 71 och 64 cm
64
132 cmTeam Mellbyplugg (Christer Johansson, Ingemar Pettersson, Ted Danielsson) 69 och 63 cm
65
131 cmTeam Blaser (Henrik Wennström, Jan Rudberg, Christoffer Rudberg) 66 och 65 cm
66
129 cmSegersfiske.se (Morgan Seger, Adam Seger, Karl Seger) 67 och 62 cm
67
127 cmTeam Spec (Hans Andersson, Roger Nordsröm) 65 och 62 cm
68
125 cmPanzartax (Tomas Skogs, Tobias Dahlin) 63 och 62 cm
69
97 cmTeam Wow (Peter Wilson, Göran Wilson) 97 cm
70
86 cmTeam Bött (Jonas Boman, Stefan Östergård, Christoffer Figaro) 86 cm
71
86 cmTeam A C D C (Pontus Hellsjö, Johan Andersson, Hampus Ring) 86 cm
72
79 cmTeam Timab (Benny Svensson, Leif Svensson ,Tony Johansson, Tobias Friberg) 79 cm
73
73 cmGriberg (Tobias Griberg, Per Griberg) 73 cm
74
73 cmTeam Nordan (Emil Ericson, Kenneth Stensson) 73 cm
75
72 cmTeam Laxflax/90 (Hans Fridh, Stefan Nilsson, Kristoffer Mörnsjö) 72 cm
76
71 cmTeam Tropp (Ulf Tropp, Fredrik Andersson) 71 cm
77
70 cmTeam Strömstad (Anders Frykholm, Lars Lycke, Robert Gjersvold) 70 cm
78
68 cmTeam Lôbbygutten (Jan Johansson, Anton Gustafsson) 68 cm
79
68 cmTeam Kirby (Rade Brodic, Stevan Brodic) 68 cm
80
68 cmFull Balja (Daniel Dick-Röstad, Björn Dick-Röstad, Allan Karlsson) 68 cm
81
67 cmTeam Nofish (Niklas Abrahamsson, David Svahn, Tommy Jensen) 67 cm
82
67 cmTeam Spelberga (Anders, Tove, Arvid Johansson) 67 cm
83
67 cmMinken (Tomas Lager, Jalle Söderberg, Marcus Lager) 67 cm
84
67 cmTeam Söderlund (Jörgen Söderlund, Tobias Kristiansson) 67 cm
85
66 cmTeam Vvs (Henrik Berggren, Daniel Ahlbeck, Guido Gonzales) 66 cm
86
66 cmTeam Karlsberg (Kristoffer Thorold, Mattias Thorn, Henrik Thorold, Johan Borg) 66 cm
87
65 cmTeam Rini (Lars-Åke Andersson, Rickard Andersson) 65 cm
88
65 cmChristers Finmek (Christer Karlsson, Jörgen Staflund) 65 cm
89
63 cmTeam Wavebreakers (Alexander, Tim) 63 cm
90
63 cmPea Marin (Pontus Olsson, Stefan Ternbom) 63 cm
91
63 cmTeam Gunnarsson (Fredrik Gunnarsson, Noel Gunnarsson) 63 cm
92
63 cmTeam Double Trouble (Tommy Lindelöf, Anders Davidsson, Mattias Andersson) 63 cm
93
62 cmTeam Åsunda (Peter Eriksson, Christian Fredriksson, Mika Savinainen, Jonas Uhlin) 62 cm

 Anmälningslista (KinneKulleOnline KKO 2021, Platser: 500)

#PlatsNamnSPL ID
11Rio De La GrästorpFredrik Andersson, Kurt Andersson
22Team WavebreakersAlexander, Tim
33Team UnikGert-Ove Blomqvist, Jonas Gunnarsson
44Team Rocco/BeasonAndreas Hagström, Johan Svensson
55Team KarlbergAnna Wiklund, Kallas Jonny Karlberg, Gäddan
66Team LabelsPatrik Lundgren, Helena Leibel
77Team ÅrnäsAnders Sanfridsson, Jörgen Alfredsson
88Team RiniLars-Åke Andersson, Rickard Andersson
99Team MellbypluggChrister Johansson, Ingemar Pettersson, Ted Danielsson
1010Team TobyLeif Fredriksson, Lukas Fredriksson, Jakob Uvesten, Tobias Ejdebäck
1111Brynja BoysMagnus Öman, Mikael Zackrisson
1212CondorConny Hallberg, Magnus Hallberg
1313KnäckehäxanAndreas Lidmer, Mikael Lidmer, Tom Lidmer
1414Team SabotageEmil Söderberg, Alexander Dicksom
1515StjärtfenaMagnus Litsner, Joel Nejdling
1616Team TimabBenny Svensson, Leif Svensson ,Tony Johansson, Tobias Friberg
1717Dilén/WigglerAndreas Dilén, Hasse Dilén
1818Team SpecHans Andersson, Roger Nordsröm
1919MinkenTomas Lager, Jalle Söderberg, Marcus Lager
2020Harry PlotterChristian LIndstedt, Markus Claesson
2121Team MancoMarcus Bock, Thomas Bock
2222Team TornängenRasmus, Ken
2323Full BaljaDaniel Dick-Röstad, Björn Dick-Röstad, Allan Karlsson
2424Team TidanPer Andersson, Markus Enhagen
2525Team JlJimmy Lundstedt, Jörgen Lundstedt, Lars Skoglund
2626Team NordanEmil Ericson, Kenneth Stensson
2727Team MysteriegängetMagnus Johansson, Ida E.Johansson, Timo Hautamäki
2828Team NofishNiklas Abrahamsson, David Svahn, Tommy Jensen
2929Team Ozza/MessiMattias Olsson, Henrik Messfeldt
3030Team BerggrenAnders Berggren, Stefan Malmberg
3131Team SöderlundJörgen Söderlund, Tobias Kristiansson
3232Team AqvaPer Svensson, Oskar Svensson
3333Team De GuleKristofer Larsson, Robin Johansson
3434Team Krantz/Gofish.seEmil Krantz, Jonas Krantz, Patrik Karlsson
3535Team AnkaJörgen Johansson, Edwin Krantz, Mikael Nordström
3636Team LaxflängNiclas Fischer, Oskar Stensson
3737Team Raka SpönPatrik Müller, Patrik Strid
3838Christers FinmekChrister Karlsson, Jörgen Staflund
3939Team Wikström JrSimon Wikström, Hannes Wikström, Anton Johansson
4040AjfishAndreas Johanson, Christian Eklund Dahl, Anders Petersen
4141Team LerdalaHåkan Johansson, Emil Thoren
4242Team BanjoDaniel Banjac, Oliver Persson, Alexander Vujic
4343Team GrankvistHenrik Grankvist, Patrik Grankvist
4444Jan FredrikssonJan, Tomas
4545TincaMikael Olsson, Tommy Appelgren, Viktor Appelgren
4646SärimnerBengt Larsson, Mattias Vainio, Anders Elfström
4747Team FarsonRajmo Andersson, Sanny Andersson, Stefan Eriksson
4848Fladen Pink BabyRoberth Hellberg, Pierre Götesson, Mikael Johansson, Joakim Johansson
4949SjönäsHannes Fritzson, Per Fritzson
5050Team TemperamentJonas Johansson, Johan Larsson, Tobias Österman
5151Team TrolletDennis Helander, Torbjörn Landgren
5252Team SpelbergaAnders, Tove, Arvid Johansson
5353Team BlacksmokeLinus Tjäder, David Aronsson, Isak Björndahl
5454Team Double TroubleTommy Lindelöf, Anders Davidsson, Mattias Andersson
5555Team DaiwaJimmy Olsson, Ulf Edgren
5656NylanderRickard, Michael, Christian
5757MalawiAndreas Hölscher, Billy Hölscher, Morgan Nilsson
5858Jan SjöbergJan Sjöberg, Sune Hörnqvist
5959Team SisoSonny Olofsson, Per Ihlström
6060Team StövarnHåkan Andersson, Emil Åberg, Daniel Wedin
6161Team BöttJonas Boman, Stefan Östergård, Christoffer Figaro
6262Segersfiske.seMorgan Seger, Adam Seger, Karl Seger
6363Team SmurfFredrik Isaksson, Micke Olsson, Mikael Heino
6464LagerthaMarek Jarecki, Michal Dybowski
6565Team Sellere,FiskelinaHans-Olov Nilsson, Conny Carlsson
6666Team KarlsbergKristoffer Thorold, Mattias Thorn, Henrik Thorold, Johan Borg
6767Team DretsistTomas Gunnman, Richard Jonasson , Robin Rohman
6868Team ArvikaStefan öhlin, Kjell Eriksson
6969Team GruffmanLucas Gruffman, Anton Eriksson, Fredrik Lundin
7070Team BonnapikeEmil Kalpinos, Peder Carlsson
7171Team JöcoJohannes Johansson, Christoffer Olausson
7272Team '69'Jens Larsson, Dick Rickardsson, Patrik Crozolli
7373Team VvsHenrik Berggren, Daniel Ahlbeck, Guido Gonzales
7474Team Josefsson / Team BlücherMarkus Josefsson, Johannes Blücher
7575KrokenPehr Olsson, Thomas Olsson
7676Team BallerinaEmil Engvall, Christer Engvall, Wilmer Gustafsson
7777Team 8-MetarnWilliam Kamstad, Anders Gustavsson
7878Team PermedPer-Åke Eriksson, Jonas Ericsson
7979Team HoffmanJoakim Hoffman, Fredrik Sjöblom
8080Team Lärkan/KratroDaniel Lärkhammar, Marcus Krantz
8181Team DromeRoger Jonasson, Mika Haglund, Ulrika Jonasson
8282Björn ÅsfeldtHelena Åsfeldt, Björn Åsfeldt
8383Team Noll-RutinFredrik Ekström, Mattias Ekström, Hans Ekström, Mattias Wigh
8484Olssons FiskeAnders Olsson, Claes-Göran Olsson
8585NilssonMattias Nilsson, Erik Nilsson
8686LocosDaniel Galic, Magnus Gustafsson
8787Team WowPeter Wilson, Göran Wilson
8888GribergTobias Griberg, Per Griberg
8989Slasklag1Niklas jansson, Andreas Nilsson, Johan, Håkan
9090Team J-SJoakim Sahlberg, David Skoglund
9191Team Jenny 1VPer-Olof Evertsson, Hans-Olof Gyllinge
9292Pea MarinPontus Olsson, Stefan Ternbom
9393Team Iogt-NtoHenrik Björklund, Mikael Johansson, Jonas Lidberg
9494Team Hult HuggetStephan Lustig, Johan Jansson, Johan Murer
9595J M JMartin, Joakim
9696JärnkrokHåkan Jakobsson, Mattias Jonsson, Robert Andersson
9797Team BackaPeter Jonsson, Magnus Oscarsson, Fredrik Sköld
9898GäddmunkenFredrik Gustafsson, Henrik Björkegren, Andreas Åhs
9999Team NjoffelandsRicky Hedström, Matti Tirkkonen
100100PanzartaxTomas Skogs, Tobias Dahlin
101101Team A C D CPontus Hellsjö, Johan Andersson, Hampus Ring
102102Team Hagberg / SjökanMikael Hagberg, Lars-Göran Lassen
103103Team KycklingAndreas Gruvesäter, Vilhelm Ryden, Sebastian Johansson
104104Team BlaserHenrik Wennström, Jan Rudberg, Christoffer Rudberg
105105Sir ElavKenneth Larsson, Johan Simonsson, Håkan Berntsson
106106Team GunnarssonFredrik Gunnarsson, Noel Gunnarsson
107107Team TvålkoppenAnders Liljeström, Roger Eriksson
108108Team VänertrollingThomas Johansson, Joakim Svensson, Tommi Kalajoki
109109Team Tm&MTobias Pettersson, Mikael Claesson, Mikaela Johansson
110110Team StrömstadAnders Frykholm, Lars Lycke, Robert Gjersvold
111111Team ErlandLudvig Erlandsson, Lukas Erlandsson, Tony Erlandsson
112112Team Pike2000/HammarlundJoakim Hammarlund, Fredrik Johansson, Mikael Bäck Noren
113113Team Leif BillyBjörn Fredriksson Rexed,Tommy Cebers
114114Lalax Naviguide/SimradFredrik Jonsson, Jörgen Lans, Rickard Larsson
115115Team TroppUlf Tropp, Fredrik Andersson
116116Team AspebodaPeter Stenberg, Jacob Stenberg
117117SahlinLars Sahlin, Åke Sahlin
118118Team Sjö / Sit RightSjö Martin Larsson, Andreas Solem
119119Team HjortenSimon Luchmun, Lars-Erik Henriksson, Andrzej Glosniak, Hector Svensson, Christopher Kretchman
120120Team SenilDaniel Simonsson, Stefan Hägglund
121121Team Jan O Testjano, jano, jano
122122Team Laxflax/90Hans Fridh, Stefan Nilsson, Kristoffer Mörnsjö
123123Team West RapidsTor Svensson, Kenta Turtiainen
124124Team DragoOve Andersson, Ronnie Andersson
125125Karlsson/NordhChristian Karlsson, Robert Karlsson, Filip Nordh
126126Team OldboyzTommy Olsson, Mikael Aldén
127127Snekkerbua SverigePatrik Thorén, Malin Olsson
128128BottennappetMikael Nordling, Ingemar Wrigsell
129129Team ÅsundaPeter Eriksson, Christian Fredriksson, Mika Savinainen, Jonas Uhlin
130130Team LôbbyguttenJan Johansson, Anton Gustafsson
131131Team Roger/ÄlgenRoger Larsson, Tommie Magnusson
132132Team Tom KrokBengt Porth, Charlott Granlund
133133Team SaccoLennart, Nina Karlsson
134134Team SyndromMikael Edwardh-Kvist, Marcus Rosén
135135Affe & CoAlf Sörensen, Ulf Johansson, Håkan Söderberg, Ove Johansson
136136Team Klappjakt 2TaktNicklas, Jhonny
137137EulaliaFredrik Palmqvist, Peter Johansson, Johan Caliari
138138TexasPer Efraimsson, Per Carlsson
139139Team Hammarö NaprapatklinikEric Kersal, Martin Lans, Jonas Forsberg, Daniel Bergkvist
140140Team KirbyRade Brodic, Stevan Brodic
Antal: 140 Team (352 personer)