Nordic River Pike Open

Tävling: Nordic River Pike Open 2021

 Tävlingen är avslutad och en slutgiltig tabell visas.
PlatsPoängNamnDetaljer
1
496 cmTeam Gäddfighten (Fredrik Sundkvist, Christoffer Sundkvist) 116, 98, 98, 92 och 92 cm
2
468 cmTeamenständigbesvikelse (Mattias bertheim, Daniel bäckström, Emil westerlund) 121, 91, 88, 86 och 82 cm
3
468 cmTeam Riverside (Tobias Gideonsson, Daniel Åkebrand, Johnny Ågran) 96, 96, 95, 94 och 87 cm
4
456 cmVindeln Smurfarna (Thomas Barkemo, Niklas Folkesson, Tobias Teglund) 92, 92, 92, 91 och 89 cm
5
415 cmTeam Westgear (Michel Cardoso, Pierre Cardoso, Oskar Lingefelt) 95, 80, 80, 80 och 80 cm
6
375 cmTeam 08 Trassel / Titan Pro Tackle 2 (Anders Ehn, Rickard Holst, Björn Thunvik) 99, 94, 92 och 90 cm
7
356 cmTeam Grisjägarna (Emil Bäcklund, Vilgot Lilja, Ossian Lilja) 101, 91, 83 och 81 cm
8
322 cmTeam 360° (Andreas Bergström, Fredrik Lindh) 81, 81, 80 och 80 cm
9
270 cmTeam Dumfiske (Jonathan Österlind, Elias Nilsson, Mattias Hjukström) 92, 90 och 88 cm
10
258 cmTeam Norrlandshugg (Kim Hägglund, Jenny Nyberg) 97, 81 och 80 cm
11
255 cmTeam Pike Tracker 2 (Cristian Raiting, Adrian Escobar, Rasmus Olofsson) 87, 85 och 83 cm
12
198 cmTeam 2 ½ Män (Andreas Bengtsson, Pontus Israelsson, Viktor Nordmark) 105 och 93 cm
13
180 cmTeam Shchuka (Göran Filipsson, Simon Filipsson) 97 och 83 cm
14
178 cmGlapojkarna (Isak Yngvesson, Joris Ermann, Jonathan Zetterlund) 90 och 88 cm
15
90 cmTeam Ost (Ulf Alfredsson, Johannes Kyrk) 90 cm
16
86 cmTeam Träskfiske (Peter Lindholm, Marcus Lennartsson, Daniel Lennartsson) 86 cm
17
83 cmTeam Vazz (Fredrik Bergman, Daniel Schedin, Hampus Magnusson, ) 83 cm
18
82 cmTeam Acs (Kaj Mäki-Kala, Andreas Pettersson, Nicklas Backlund) 82 cm
19
81 cmTeam Local Fishing (Jakob Nordlund, Alexander Nordlund, Johan Söderberg) 81 cm

 Anmälningslista (Nordic River Pike Open 2021, Platser: 100)

#PlatsNamnSPL ID
11Team 08 Trassel / Titan Pro Tackle 2Anders Ehn, Rickard Holst, Björn Thunvik430 →
22Team Local FishingJakob Nordlund, Alexander Nordlund, Johan Söderberg
33TeamenständigbesvikelseMattias bertheim,Daniel bäckström,Emil westerlund
44Team GiffelKenneth söderberg, Bo Eliasson, Fredrik stahre524 →
55B8MatePatrik Leidstedt, Uffe Karlsson
66Team ShchukaGöran Filipsson, Simon Filipsson
77Team WestgearMichel Cardoso, Pierre Cardoso, Oskar Lingefelt39 →
88Vindeln SmurfarnaThomas Barkemo, Niklas Folkesson, Tobias Teglund
99Team AcsKaj Mäki-Kala, Andreas Pettersson, Nicklas Backlund587 →
1010Team BottennappChristian Nyström,Markus Aarrekangas,Alexander Bengtsson
1111Team YxholmenAnders Lindelöf, Jesper Högström324 →
1212Team GäddfightenFredrik Sundkvist, Christoffer Sundkvist15 →
1313Team VazzFredrik Bergman, Daniel Schedin, Hampus Magnusson,588 →
1414Team BottenskrapViktor Tungel, Linus Olsson
1515Team 360°Andreas Bergström, Fredrik Lindh149 →
1616Team 2 ½ MänAndreas Bengtsson, Pontus Israelsson, Viktor Nordmark
1717Team TräskfiskePeter Lindholm, Marcus Lennartsson, Daniel Lennartsson
1818KroksjöpajkHarry broberg, Henning karlsson, Jimmy nilsson
1919Team GrisjägarnaEmil Bäcklund, Vilgot Lilja, Ossian Lilja
2020Team RiversideTobias Gideonsson, Daniel Åkebrand, Johnny Ågran
2121Team DumfiskeJonathan Österlind,Elias Nilsson,Mattias Hjukström
2222Team Pike Tracker 2Cristian Raiting, Adrian Escobar, Rasmus Olofsson
2323GlapojkarnaIsak Yngvesson, Joris Ermann, Jonathan Zetterlund
2424Team NorrlandshuggKim Hägglund, Jenny Nyberg
2525Team OstUlf Alfredsson, Johannes Kyrk
Antal: 25 Team (68 personer)