Siljan Perch Championship

Tävling: Siljan Perch Championship 2021

 Tävlingen är avslutad och en slutgiltig tabell visas.
PlatsPoängNamnDelresultat
1
212 cmTeam Kastfiske (Albin Thomsen, Teddy Söderlund, David Holmberg) 45, 44, 42, 41 och 40 cm
2
207 cmTeam Långpass (Andreas Wadh, Fredrik Björklund, Victor Lindroth) 45, 44, 43, 38 och 37 cm
3
203 cmHappy Hookers (Johan Stenberg, Kristoffer hård, Fredrik Dahlström.) 45, 42, 40, 38 och 38 cm
4
190 cmTeam SMF (Andreas Johannesson, Bjarne Munter, Dan Tomt) 42, 39, 37, 37 och 35 cm
5
189 cmTeam Kräftkäft (Anders Nyström, Christoffer Flat, Tobias Flat) 45, 39, 37, 34 och 34 cm
6
182 cmTeam Ppz/Fox Rage (Amir Hosseini, Christopher Eklund) 39, 38, 37, 36 och 32 cm
7
180 cmTeam Knätafs (Johan Matsuhashi, Christoffer Aho, Daniel Krång) 41, 37, 35, 34 och 33 cm
8
175 cmTeam Orsa Fiskecenter (Morgan Frid, Kristoffer Paulsson, Thomas Paulsson) 39, 37, 34, 33 och 32 cm
9
168 cmTeam Champs Of Logging (Susann Stolt, Christer Stolt, Gabriella Söderlund) 37, 36, 34, 31 och 30 cm
10
163 cmGruvborren (Per Bellskog, Jens Bellskog, Stefan Hellkvist) 41, 32, 31, 30 och 29 cm
11
163 cmTeam OFC Pro Staff (Linus Axelsson, Marcus Persson, Jonathan Enmalm) 39, 35, 30, 30 och 29 cm
12
148 cmTeam Ffiske (Richard Lundin, Jörgen Wallerström, Roger Wallerström) 32, 31, 30, 28 och 27 cm
13
148 cmCwc Fishing Team (Jon Persson, Max Persson, Marcus Sterner) 31, 31, 30, 28 och 28 cm
14
112 cmTeam Buster (Per Ryttar. Emir Huzejrovic) 30, 29, 27 och 26 cm
15
82 cmTeam Westfield (Mikael Karlsson, Niklas Karlsson, Olle Nygren) 29, 28 och 25 cm
16
61 cmTeam Skrytspärr (Joakim Hane, Joakim ohlsson, Johan Eriksson) 33 och 28 cm
17
26 cmFörvirrade Fiskare (Per-Erik Syversen, Per Syversen, Fredrik Karlsson) 26 cm

Statistik

För hela tävlingen

  • Totalt antal godkända rapporter 75 st
  • Totalt antal team eller deltagare som rapporterat in minst en godkänd fisk: 17
  • Sammanlagd längd: 26.09 meter
  • Medellängd: 34.79 cm
  • Median-längd: 34 cm

Största fiskarna (Top 10)

45 cmTeam Kastfiske (Albin Thomsen, Teddy Söderlund, David Holmberg)Albin Thomsen
45 cmTeam Kräftkäft (Anders Nyström, Christoffer Flat, Tobias Flat)Christoffer Flat
45 cmTeam Långpass (Andreas Wadh, Fredrik Björklund, Victor Lindroth)Fredrik Björklund
45 cmHappy Hookers (Johan Stenberg, Kristoffer hård, Fredrik Dahlström.)Johan Stenberg
44 cmTeam Kastfiske (Albin Thomsen, Teddy Söderlund, David Holmberg)Teddy Söderlund
44 cmTeam Långpass (Andreas Wadh, Fredrik Björklund, Victor Lindroth)Fredrik Björklund
43 cmTeam Långpass (Andreas Wadh, Fredrik Björklund, Victor Lindroth)Fredrik Björklund
42 cmTeam SMF (Andreas Johannesson, Bjarne Munter, Dan Tomt)Bjarne Munter
42 cmTeam Kastfiske (Albin Thomsen, Teddy Söderlund, David Holmberg)Teddy Söderlund
42 cmHappy Hookers (Johan Stenberg, Kristoffer hård, Fredrik Dahlström.)Kristoffer hård

Flest antal godkända rapporter (Top 10)

5 stTeam Kastfiske (Albin Thomsen, Teddy Söderlund, David Holmberg)
5 stTeam Kräftkäft (Anders Nyström, Christoffer Flat, Tobias Flat)
5 stCwc Fishing Team (Jon Persson, Max Persson, Marcus Sterner)
5 stTeam Ffiske (Richard Lundin, Jörgen Wallerström, Roger Wallerström)
5 stTeam Champs Of Logging (Susann Stolt, Christer Stolt, Gabriella Söderlund)
5 stTeam Orsa Fiskecenter (Morgan Frid, Kristoffer Paulsson, Thomas Paulsson)
5 stTeam OFC Pro Staff (Linus Axelsson, Marcus Persson, Jonathan Enmalm)
5 stTeam Ppz/Fox Rage (Amir Hosseini, Christopher Eklund)
5 stTeam Knätafs (Johan Matsuhashi, Christoffer Aho, Daniel Krång)
5 stGruvborren (Per Bellskog, Jens Bellskog, Stefan Hellkvist)

 Anmälningslista (Siljan Perch Championship 2021, Platser: 50)

#PlatsNamnSPL ID
11Team Orsa FiskecenterMorgan Frid, Kristoffer Paulsson, Thomas Paulsson
22GruvborrenPer Bellskog, Jens Bellskog, Stefan Hellkvist
33Team FfiskeRichard Lundin , Jörgen Wallerström , Roger Wallerström41 →
44Team WestfieldMikael Karlsson, Niklas Karlsson, Olle Nygren
55Förvirrade FiskarePer-Erik Syversen, Per Syversen, Fredrik Karlsson
66Team BusterPer Ryttar. Emir Huzejrovic
77Team KastfiskeAlbin Thomsen, Teddy Söderlund, David Holmberg
88Team Champs Of LoggingSusann Stolt, Christer Stolt, Gabriella Söderlund
99Team SMFAndreas Johannesson, Bjarne Munter, Dan Tomt
1010Team LångpassAndreas Wadh, Fredrik Björklund, Victor Lindroth
1111Team SkrytspärrJoakim Hane, Joakim ohlsson,Johan Eriksson
1212Team Ppz/Fox RageAmir Hosseini,Christopher Eklund40 →
1313Team OFC Pro StaffLinus Axelsson, Marcus Persson, Jonathan Enmalm
1414Team NappskärGustaf Björ, Joel Lundgren, Fredrik Lindström
1515Cwc Fishing TeamJon Persson, Max Persson, Marcus Sterner
1616Happy HookersJohan Stenberg, Kristoffer hård, Fredrik Dahlström.
1717Team KnätafsJohan Matsuhashi, Christoffer Aho, Daniel Krång
1818Team KräftkäftAnders Nyström, Christoffer Flat, Tobias Flat
Antal: 18 Team (51 personer)