SPT Deltävling 2 Mälaren Gäddeholm

Tävling: SPT Deltävling 2 Mälaren Gäddeholm

 Tävlingen är avslutad och en slutgiltig tabell visas.
PlatsPoängNamnDetaljer
1
182 cmTeam Tidofishing (Ruben thysk, Jesper Dahlin, Viktor synnerborn) 41, 37, 36, 34 och 34 cm
2
174 cmTeam Frb (Tobias Imberg, Christopher Högnäsbacka, Erik Hellström) 37, 36, 35, 33 och 33 cm
3
174 cmTeam Dls / Echo Marine (Fredrik Löfgren, Emil Naskali, Max Lindgren) 37, 35, 34, 34 och 34 cm
4
171 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström) 35, 35, 34, 34 och 33 cm
5
170 cmTeam Anto (Anna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille) 36, 35, 33, 33 och 33 cm
6
168 cmSwedish Perch Mafia (Simon Schörling, Torbjörn Olsson, Christian Höglund) 39, 39, 30, 30 och 30 cm
7
168 cmKridge (Tobias Lundberg, Kaj Sjöberg, Per Nordgren) 35, 34, 34, 33 och 32 cm
8
164 cmTeam Fremdling/Ahn Fishing (Karl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling) 34, 33, 33, 32 och 32 cm
9
157 cmTeam Predator (Mattias Sädbom, Andreas Svahn) 33, 32, 31, 31 och 30 cm
10
155 cmSportfiskeboden Västerås 2 (Lasse Nordensol, Melvin Karlsson, Emil Groth) 35, 33, 29, 29 och 29 cm
11
155 cmTeam Lirka (Gregor Bergquist, Aki Seppälä, Tom Olsson Liljeholm) 35, 31, 31, 30 och 28 cm
12
153 cmTeam Bbl.. (MIKAEL ÖST, FREDRIK ANDERSSIN) 38, 33, 28, 27 och 27 cm
13
151 cmTeam One More Bait (Armin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic) 33, 31, 30, 29 och 28 cm
14
151 cmTeam Sportfiskeboden Västerås (Per Vinsth, Patrik Virenius, Andreas Allöv) 31, 31, 30, 30 och 29 cm
15
147 cmTeam Jiggerz (Andreas Johnsson Jesper Gustafsson) 35, 30, 29, 27 och 26 cm
16
145 cmTeam Gäddeholm (Johan Hammarström, Anders Olsson, Mats Sjöberg) 34, 31, 29, 26 och 25 cm
17
143 cmStorabbarn (Magnus Nydahl, Fredrik Larsson, Andreas Lutz) 29, 29, 29, 28 och 28 cm
18
139 cmTeam Serigös/Fiskejournalen (Christian Larsen, Jakob Perzon) 29, 29, 28, 28 och 25 cm
19
132 cmTeam Snurris (Johan Eriksson, Jocke Brandt) 29, 27, 26, 25 och 25 cm
20
132 cmTeam Fish & Chips (William KARK, Edvin KARK, Niklas KARK) 28, 27, 26, 26 och 25 cm
21
126 cmTeam Ffiske (Richard Lundin, Jörgen Wallerström, Roger Wallerström) 38, 34, 28 och 26 cm
22
88 cmAlfredanglers (Fredrik Larsson, Alexander Hellblom, Håkan Johansson) 33, 28 och 27 cm
23
87 cmTeam Gg (Erik Dahlén, Stefan Ullström, Johan Lindström) 32, 30 och 25 cm
24
75 cmMadafanglers (Lukas rauvala, Calle Winberg, Mikael kindberg) 25, 25 och 25 cm
25
55 cmPerchpatrullen (Emir Smajic, Koyar Salimi) 30 och 25 cm
26
36 cmTeam Railblaza / Renzstein (Felix Frey, Emil Randemo) 36 cm

 Anmälningslista (SPT Deltävling 2 Mälaren Gäddeholm, Platser: 50)

#PlatsNamnSPL ID
11Inge SlängdäckAndreas Johansson, Thomas Hallander.
22Team FfiskeRichard Lundin , Jörgen Wallerström , Roger Wallerström41 →
33PerchpatrullenEmir Smajic, Koyar Salimi
44Team Högvarv/MillerodsNiklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström5 →
55Team SnurrisJohan Eriksson, Jocke Brandt
66Team Sportfiskeboden VästeråsPer Vinsth, Patrik Virenius, Andreas Allöv13 →
77Team LirkaGregor Bergquist, Aki Seppälä, Tom Olsson Liljeholm38 →
88Team JiggerzAndreas Johnsson Jesper Gustafsson
99AlfredanglersFredrik Larsson, Alexander Hellblom, Håkan Johansson
1010Team Fremdling/Ahn FishingKarl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling19 →
1111Team One More BaitArmin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic20 →
1212Team GäddeholmJohan Hammarström, Anders Olsson, Mats Sjöberg
1313Team Dls / Echo MarineFredrik Löfgren, Emil Naskali, Max Lindgren12 →
1414KridgeTobias Lundberg, Kaj Sjöberg, Per Nordgren32 →
1515Team Serigös/FiskejournalenChristian Larsen, Jakob Perzon
1616MadafanglersLukas rauvala, Calle Winberg, Mikael kindberg48 →
1717Team PredatorMattias Sädbom, Andreas Svahn9 →
1818Swedish Perch MafiaSimon Schörling, Torbjörn Olsson, Christian Höglund4 →
1919Team AntoAnna Edwertz,Tommy Barklund,Joakim Gille27 →
2020Team Railblaza / RenzsteinFelix Frey, Emil Randemo
2121Sportfiskeboden Västerås 2Lasse Nordensol, Melvin Karlsson, Emil Groth
2222Team Fish & ChipsWilliam KARK, Edvin KARK, Niklas KARK44 →
2323StorabbarnMagnus Nydahl, Fredrik Larsson, Andreas Lutz31 →
2424Team TidofishingRuben thysk, Jesper Dahlin, Viktor synnerborn49 →
2525Team FrbTobias Imberg, Christopher Högnäsbacka, Erik Hellström
2627OldboysSören Gunstedt, Tony Henriksson, Lasse Palm
2728Team GgErik Dahlén, Stefan Ullström, Johan Lindström
2829Team Bbl..MIKAEL ÖST , FREDRIK ANDERSSIN28 →
Antal: 28 Team (75 personer)