SPT Deltävling 3 Arvika Värmeln

Tävling: SPT Deltävling 3 Arvika Värmeln

 Tävlingen är avslutad och en slutgiltig tabell visas.
PlatsPoängNamnDelresultat
1
215 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Jonsson, Robert Klarström) 45, 45, 44, 43 och 38 cm
2
212 cmSvaviken Fc (Daniel Fornell, Anders Olsson, Anders Ulvik) 44, 44, 44, 40 och 40 cm
3
207 cmTeam Anto Fishing (Anna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille) 44, 43, 43, 39 och 38 cm
4
202 cmTeam Dls / Echo Marine (Max Lindgren, Emil Naskali, Fredrik Löfgren) 45, 43, 41, 37 och 36 cm
5
197 cmTeam BBL (Mikael Öst, Fredrik Andersson) 43, 40, 39, 39 och 36 cm
6
197 cmTeam Predator (Mattias Sädbom, Andreas Svahn) 43, 40, 38, 38 och 38 cm
7
189 cmSwedish Perch Mafia (Tobbe Olsson, Christian Höglund, Simon Schörling) 44, 39, 36, 35 och 35 cm
8
185 cmTeam Tasebo (Albin Stolpe, Tommy Olsson, Olov Sjöberg) 40, 37, 37, 36 och 35 cm
9
185 cmTeam Sportfiskeboden Västerås (Per Vinsth, Patrik Virenius, Robert Virenius) 39, 38, 38, 35 och 35 cm
10
184 cmTeam One More Bait (Armin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic) 39, 38, 36, 36 och 35 cm
11
183 cmTeam No Torsk (Niclas Eriksson, Rikard Pettersson, Patrik Sjöholm) 45, 40, 40, 32 och 26 cm
12
183 cmTeam Sniper (Torgny Bardh, Andreas Johansson) 39, 38, 36, 36 och 34 cm
13
180 cmTeam Gunki (Jens Byholm, Jimmy Dahlgren, Jörgen Quarfordt) 41, 39, 34, 33 och 33 cm
14
179 cmTeam Guleböj (Mathias Bergendahl, Stefan Magnusson, Cristoffer Bergström) 39, 39, 35, 33 och 33 cm
15
175 cmTre Gringos (Olle jansson, Hugo hilmersson, Oskar nilsson) 41, 38, 33, 32 och 31 cm
16
170 cmTeam Ffiske (Richard Lundin, Jörgen Wallerström, Roger Wallerström) 38, 36, 34, 33 och 29 cm
17
168 cmLäder-Lennart & Co (Mattias Thorsander, Niklas persson, Magnus Wästlund) 37, 34, 33, 33 och 31 cm
18
165 cmBark Borrarna (Petter Boström, Kjell Boström, Mattias Melin) 36, 35, 34, 33 och 27 cm
19
160 cmFremdling/Ahn Fishing (Karl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling) 40, 32, 31, 29 och 28 cm
20
156 cmTeam Jiggerz (Andreas Johnsson, Jesper gustafsson) 35, 32, 31, 29 och 29 cm
21
152 cmBorreexpressen (Jonas Melin, Jonatan Nilsson, Andreas Zetterström) 41, 30, 29, 26 och 26 cm
22
142 cmFish & Chips (William KARK Niklas KARK Edvin KARK) 30, 30, 28, 28 och 26 cm
23
113 cmTeam Tidofishing (Jepser Ruben Paul) 32, 29, 27 och 25 cm
24
77 cmTeam Serigös/Fiskejournalen (Christian Larsen, Jakob Perzon) 26, 26 och 25 cm
25
74 cmAbborrguiden (Johan, Anders) 39 och 35 cm
26
35 cmTeam X (Oliver Kramer Robert Carlsson) 35 cm
27
30 cmMadafanglers (Calle Winnberg, Lukas rauvala, Mikael kindberg) 30 cm
28
28 cmTeam Lirka (Anel Dedovic, Aki Seppälä) 28 cm
29
27 cmTeam Frb (Tobias Imberg, Christopher Högnäsbacka, Erik Hellström) 27 cm

Statistik

För hela tävlingen

  • Totalt antal godkända rapporter 123 st
  • Totalt antal team eller deltagare som rapporterat in minst en godkänd fisk: 29
  • Sammanlagd längd: 43.70 meter
  • Medellängd: 35.53 cm
  • Median-längd: 36 cm

Största fiskarna (Top 10)

45 cmTeam Dls / Echo Marine (Max Lindgren, Emil Naskali, Fredrik Löfgren)Emil Naskali
45 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Jonsson, Robert Klarström)Niklas Pettersson
45 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Jonsson, Robert Klarström)Austin Jonsson
45 cmTeam No Torsk (Niclas Eriksson, Rikard Pettersson, Patrik Sjöholm)Rikard Pettersson
44 cmSwedish Perch Mafia (Tobbe Olsson, Christian Höglund, Simon Schörling)Tobbe Olsson
44 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Jonsson, Robert Klarström)Austin Jonsson
44 cmTeam Anto Fishing (Anna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille)Tommy Barklund
44 cmSvaviken Fc (Daniel Fornell, Anders Olsson, Anders Ulvik)Anders Ulvik
44 cmSvaviken Fc (Daniel Fornell, Anders Olsson, Anders Ulvik)Anders Ulvik
44 cmSvaviken Fc (Daniel Fornell, Anders Olsson, Anders Ulvik)Anders Ulvik

Flest antal godkända rapporter (Top 10)

5 stTeam Dls / Echo Marine (Max Lindgren, Emil Naskali, Fredrik Löfgren)
5 stTeam Tasebo (Albin Stolpe, Tommy Olsson, Olov Sjöberg)
5 stFish & Chips (William KARK Niklas KARK Edvin KARK)
5 stTeam Jiggerz (Andreas Johnsson, Jesper gustafsson)
5 stBark Borrarna (Petter Boström, Kjell Boström, Mattias Melin)
5 stLäder-Lennart & Co (Mattias Thorsander, Niklas persson, Magnus Wästlund)
5 stTeam Ffiske (Richard Lundin, Jörgen Wallerström, Roger Wallerström)
5 stTeam Guleböj (Mathias Bergendahl, Stefan Magnusson, Cristoffer Bergström)
5 stTeam One More Bait (Armin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic)
5 stTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Jonsson, Robert Klarström)

 Anmälningslista (SPT Deltävling 3 Arvika Värmeln, Platser: 50)

#PlatsNamnSPL ID
11Team LirkaAnel Dedovic, Aki Seppälä38 →
22Team GuleböjMathias Bergendahl, Stefan Magnusson, Cristoffer Bergström50 →
33BorreexpressenJonas Melin, Jonatan Nilsson, Andreas Zetterström
44Team Anto FishingAnna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille27 →
55Team No TorskNiclas Eriksson , Rikard Pettersson , Patrik Sjöholm
66Team Sportfiskeboden VästeråsPer Vinsth, Patrik Virenius, Robert Virenius13 →
77Team JiggerzAndreas Johnsson, jesper gustafsson
88Team PredatorMattias Sädbom, Andreas Svahn9 →
99Team FfiskeRichard Lundin , Jörgen Wallerström , Roger Wallerström41 →
1010Fremdling/Ahn FishingKarl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling19 →
1111Team Dls / Echo MarineMax Lindgren, Emil Naskali, Fredrik Löfgren12 →
1212Tre GringosOlle jansson, hugo hilmersson, oskar nilsson
1313Team XOliver Kramer Robert Carlsson
1414Team TrasselLeo Augustsson, Wiggo Augustsson, Hampus Ljungqvist
1515Team GunkiJens Byholm, Jimmy Dahlgren, Jörgen Quarfordt
1616Svaviken FcDaniel Fornell, Anders Olsson, Anders Ulvik
1717Team One More BaitArmin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic20 →
1818Swedish Perch MafiaTobbe Olsson , Christian Höglund , Simon Schörling4 →
1919Bark BorrarnaPetter Boström, Kjell Boström, Mattias Melin
2020AbborrguidenJohan, Anders
2121MadafanglersCalle Winnberg, Lukas rauvala, Mikael kindberg48 →
2223Team TidofishingJepser Ruben Paul49 →
2324Team SniperTorgny Bardh, Andreas Johansson21 →
2425Team FrbTobias Imberg, Christopher Högnäsbacka, Erik Hellström
2526Team Serigös/FiskejournalenChristian Larsen, Jakob Perzon
2627Team Högvarv/MillerodsNiklas Pettersson, Austin Jonsson, Robert Klarström5 →
2728Fish & ChipsWilliam KARK Niklas KARK Edvin KARK44 →
2829Team BBLMikael Öst, Fredrik Andersson28 →
2930Läder-Lennart & CoMattias Thorsander, Niklas persson, Magnus Wästlund
3031Team TaseboAlbin Stolpe,Tommy Olsson, Olov Sjöberg
Antal: 30 Team (77 personer)