SPT Deltävling 4 Mälaren Aronsborg

Tävling: SPT Deltävling 4 Mälaren Aronsborg

 Tävlingen är avslutad och en slutgiltig tabell visas.
PlatsPoängNamnDelresultat
1
220 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström) 46, 46, 43, 43 och 42 cm
2
191 cmTeam Tidofishing (Paul von Schinkel, Ruben Thysk, Jesper Dahlin) 42, 39, 38, 36 och 36 cm
3
190 cmTeam Predator (Mattias Sädbom, Andreas Svahn) 41, 40, 37, 36 och 36 cm
4
189 cmVästerort Sportfiske (Mustafa, Gökhan, Mir) 43, 39, 39, 35 och 33 cm
5
189 cmTeam Pro (Mikael Ekstedt, Jimmy Carlbaum) 40, 38, 37, 37 och 37 cm
6
188 cmNickvalla (Patrick Malmström, Torvald Andersson, Simon Andersson) 39, 38, 37, 37 och 37 cm
7
187 cmTeam Ffiske (Richard Lundin, Jörgen Wallerström, Roger Wallerström) 40, 38, 37, 36 och 36 cm
8
184 cmTeam Dls / Echo Marine (Fredrik Löfgren, Max Lindgren, Emil Naskali) 42, 41, 35, 33 och 33 cm
9
181 cmFremdling/Ahn Fishing (Karl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling) 39, 37, 36, 35 och 34 cm
10
179 cmSvaviken Fc (Daniel Fornell, Anders Ulvik) 38, 38, 35, 35 och 33 cm
11
175 cmMadafanglers (Lukas rauvala, Calle winnberg, Mikael kindberg) 39, 34, 34, 34 och 34 cm
12
173 cmTeam Gg (Erik Dahlén, Stefan Ullström, Johan Lindström) 43, 37, 35, 32 och 26 cm
13
171 cmTeam Frb (Tobias Imberg, Christopher Högnäsbacka, Erik Hellström) 41, 36, 33, 31 och 30 cm
14
171 cmTeam Serigös/Fiskejournalen (Christian Larsen, Jakob Perzon) 37, 37, 33, 32 och 32 cm
15
170 cmTeam Lirka (Anel Dedovic, Tom Olsson Liljeholm) 36, 36, 34, 32 och 32 cm
16
167 cmTeam One More Bait (Armin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic) 37, 34, 33, 32 och 31 cm
17
161 cmTeam Anto Fishing (Anna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille) 38, 32, 32, 31 och 28 cm
18
160 cmTeam Sniper (Torgny Bardh, Mattias Ekdahl) 38, 31, 31, 30 och 30 cm
19
160 cmTeam Sportfiskeboden Västerås (Per Vinsth, Patrik Virenius, Robert Virenius) 35, 33, 32, 31 och 29 cm
20
159 cmTeam X (Oliver Kramer, Robert Carlsson, Oskar Pettersson) 36, 34, 30, 30 och 29 cm
21
156 cmTeam Bbl (Mikael Öst, Fredrik Andersson) 34, 34, 30, 30 och 28 cm
22
151 cmFish & Chips (William KARK, Niklas KARK, Edvin KARK) 34, 32, 29, 28 och 28 cm
23
139 cmTeam Karaboudjan (Andreas Johansson, Neo Johansson, Andy Abdulla) 30, 29, 27, 27 och 26 cm
24
118 cmTeam NKPF (Patrik Almkvist, Fredrik Mann) 34, 30, 27 och 27 cm
25
82 cmTeam No Torsk (Niclas Eriksson, Ola Edsborn, Patrik Sjöholm) 30, 27 och 25 cm

Statistik

För hela tävlingen

  • Totalt antal godkända rapporter 122 st
  • Totalt antal team eller deltagare som rapporterat in minst en godkänd fisk: 25
  • Sammanlagd längd: 42.11 meter
  • Medellängd: 34.52 cm
  • Median-längd: 34 cm

Största fiskarna (Top 10)

46 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström)Robert Klarström
46 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström)Niklas Pettersson
43 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström)Niklas Pettersson
43 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström)Austin Johnson
43 cmVästerort Sportfiske (Mustafa, Gökhan, Mir)Mustafa
43 cmTeam Gg (Erik Dahlén, Stefan Ullström, Johan Lindström)Stefan Ullström
42 cmTeam Tidofishing (Paul von Schinkel, Ruben Thysk, Jesper Dahlin)Jesper Dahlin
42 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström)Austin Johnson
42 cmTeam Dls / Echo Marine (Fredrik Löfgren, Max Lindgren, Emil Naskali)Fredrik Löfgren
41 cmTeam Dls / Echo Marine (Fredrik Löfgren, Max Lindgren, Emil Naskali)Emil Naskali

Flest antal godkända rapporter (Top 10)

5 stTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström)
5 stVästerort Sportfiske (Mustafa, Gökhan, Mir)
5 stTeam Bbl (Mikael Öst, Fredrik Andersson)
5 stFish & Chips (William KARK, Niklas KARK, Edvin KARK)
5 stTeam Sportfiskeboden Västerås (Per Vinsth, Patrik Virenius, Robert Virenius)
5 stTeam X (Oliver Kramer, Robert Carlsson, Oskar Pettersson)
5 stTeam Lirka (Anel Dedovic, Tom Olsson Liljeholm)
5 stTeam One More Bait (Armin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic)
5 stTeam Serigös/Fiskejournalen (Christian Larsen, Jakob Perzon)
5 stTeam Sniper (Torgny Bardh, Mattias Ekdahl)

 Anmälningslista (SPT Deltävling 4 Mälaren Aronsborg, Platser: 50)

#PlatsNamnSPL ID
11Team PredatorMattias Sädbom, Andreas Svahn9 →
22Svaviken FcDaniel Fornell, Anders Ulvik
33Team KaraboudjanAndreas Johansson, Neo Johansson, Andy Abdulla
44NickvallaPatrick Malmström, Torvald Andersson, Simon Andersson
55Team SniperTorgny Bardh, Mattias Ekdahl21 →
66Team Sportfiskeboden VästeråsPer Vinsth, Patrik Virenius, Robert Virenius13 →
77Fremdling/Ahn FishingKarl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling19 →
88Team FfiskeRichard Lundin , Jörgen Wallerström , Roger Wallerström41 →
99Team XOliver Kramer , Robert Carlsson , Oskar Pettersson51 →
1010Team BblMikael Öst, Fredrik Andersson28 →
1111Team No TorskNiclas Eriksson,Ola Edsborn,Patrik Sjöholm
1212Team ProMikael Ekstedt, Jimmy Carlbaum
1313Team Högvarv/MillerodsNiklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström5 →
1414Team LirkaAnel Dedovic, Tom Olsson Liljeholm38 →
1515Team Serigös/FiskejournalenChristian Larsen, Jakob Perzon
1616Team GgErik Dahlén, Stefan Ullström, Johan Lindström
1717Team Dls / Echo MarineFredrik Löfgren, Max Lindgren, Emil Naskali12 →
1818Team Anto FishingAnna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille27 →
1919Team One More BaitArmin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic20 →
2020Fish & ChipsWilliam KARK, Niklas KARK, Edvin KARK44 →
2121Västerort SportfiskeMustafa,Gökhan,Mir
2222MadafanglersLukas rauvala, Calle winnberg, Mikael kindberg48 →
2323Team TidofishingPaul von Schinkel, Ruben Thysk, Jesper Dahlin49 →
2424Team FrbTobias Imberg, Christopher Högnäsbacka, Erik Hellström
2525Team NKPFPatrik Almkvist, Fredrik Mann
Antal: 25 Team (67 personer)