SM i Abborre

Tävling: SM i Abborre 2021!

 Tävlingen är avslutad och en slutgiltig tabell visas.
PlatsPoängNamnDetaljer
1
200 cmSwedish Perch Mafia (Tobbe Olsson, Christian Höglund, Simon Schörling) 42, 42, 41, 39 och 36 cm
2
188 cmTeam One More Bait (Armin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic) 43, 39, 37, 36 och 33 cm
3
173 cmTeam Högvarv/Millerods (Niklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström) 36, 35, 35, 34 och 33 cm
4
172 cmBft2/Ulricehamns Fritidsfiskare (Kenneth Wiström, Mattias Lundberg) 42, 33, 33, 32 och 32 cm
5
166 cmFishit (Johan Graaf, Jonas Serlander, Peter Nordmark) 37, 35, 35, 30 och 29 cm
6
160 cmTeam Blåå (Patrik Persson, David Jisfält, Hans Andersson) 38, 32, 31, 31 och 28 cm
7
159 cmTeam Guleböj (Mathias Bergendahl, Stefan Magnusson, Cristoffer Bergström) 36, 34, 32, 30 och 27 cm
8
156 cmAreal.se (Andreas Sjöberg, Kristian Strandell, Mattias Jonsson) 42, 33, 28, 27 och 26 cm
9
156 cmTeam Knickedickerna (Robin Klintefalk, Kim Diop, Max Lönnqvist) 40, 34, 28, 27 och 27 cm
10
155 cmTeam Sportfiskeboden Västerås (Per Vinsth, Patrik Virenius) 34, 32, 31, 30 och 28 cm
11
154 cmSurböle (Mathias Walfridsson, Jonas Öström, Victor Sundin) 35, 35, 28, 28 och 28 cm
12
152 cmTeam Dls / Echo Marine (Fredrik Löfgren, Emil Naskali, Max Lindgren) 33, 32, 31, 28 och 28 cm
13
149 cmTeam Jedi (Jacob Ågren, Erik Johansson, Dick Berntsson) 36, 29, 29, 28 och 27 cm
14
147 cmTeam Anto (Anna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille) 41, 28, 26, 26 och 26 cm
15
143 cmTeam Jigster (Joel Lek Herdin. Philip Grund, Petter Arvidson) 30, 29, 29, 28 och 27 cm
16
142 cmTeam Predator (Mattias Sädbom, Andreas Svahn) 31, 28, 28, 28 och 27 cm
17
136 cmTeam Sniper/Älgen (Torgny Bardh, Henrik Helgotsson) 29, 27, 27, 27 och 26 cm
18
134 cmFremdling/Ahn Fishing (Karl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling) 31, 27, 26, 25 och 25 cm
19
113 cmTeam Bbl (Mikael öst, Fredrik Andersson) 32, 31, 25 och 25 cm
20
110 cmTeam J.a.n (Jesper, Jakob, Niklas) 29, 28, 27 och 26 cm
21
91 cmBadsalt (Alexander Sandberg Tobias Norman) 35, 31 och 25 cm
22
86 cmTeam Hborg (Magnus Högberg, Anton Strömberg, Simon Andersson) 30, 28 och 28 cm
23
66 cmKosmofishing (Dimitrios Lounis Nikos Dokalias Oskar Åberg) 39 och 27 cm
24
61 cmNjord Fishing Team (Jens ivarsson, Markus karlsson, Mattias ekman) 35 och 26 cm
25
60 cmStorabbarn (Magnus Nydahl, Andreas Lutz, Fredrik Larsson) 31 och 29 cm
26
31 cmTeam Hollow Belly (Joel schönfeldt, Simon Andersson, Oskar Dahlén) 31 cm
27
25 cmTeam Lindström/Jupiter (Marcus, Patrik, Ralph) 25 cm

 Anmälningslista (SM i Abborre 2021!, Platser: 30)

#PlatsNamn
11SurböleMathias Walfridsson, Jonas Öström, Victor Sundin
22Team KrongäddaWilliam Stenström, William Hagberg, Patrik Bertilsson
33Team GuleböjMathias Bergendahl, Stefan Magnusson, Cristoffer Bergström
44Team T&EErik Nardai, Måns Nilsson
55Areal.seAndreas Sjöberg, Kristian Strandell, Mattias Jonsson
66FishitJohan Graaf, Jonas Serlander, Peter Nordmark
77Team PredatorMattias Sädbom, Andreas Svahn
88Njord Fishing TeamJens ivarsson,markus karlsson,Mattias ekman
99Team Högvarv/MillerodsNiklas Pettersson, Austin Johnson, Robert Klarström
1010Team BblMikael öst, Fredrik Andersson
1111StorabbarnMagnus Nydahl, Andreas Lutz, Fredrik Larsson
1212Team Sportfiskeboden VästeråsPer Vinsth, Patrik Virenius
1313Team AntoAnna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille
1414Team BlååPatrik Persson, David Jisfält, Hans Andersson
1515Fremdling/Ahn FishingKarl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling
1616Team Lindström/JupiterMarcus,Patrik,Ralph
1717Team JediJacob Ågren, Erik Johansson, Dick Berntsson
1818Team Sniper/ÄlgenTorgny Bardh, Henrik Helgotsson
1919Team Hollow BellyJoel schönfeldt, Simon Andersson, Oskar Dahlén
2020Bft2/Ulricehamns FritidsfiskareKenneth Wiström, Mattias Lundberg
2121Team KnickedickernaRobin Klintefalk, Kim Diop, Max Lönnqvist
2222Swedish Perch MafiaTobbe Olsson , Christian Höglund,Simon Schörling
2323KosmofishingDimitrios Lounis Nikos Dokalias Oskar Åberg
2424Team JigsterJoel Lek Herdin. Philip Grund, Petter Arvidson
2525Team HborgMagnus Högberg,Anton Strömberg,Simon Andersson
2626Team J.a.nJesper, Jakob, Niklas
2727Team One More BaitArmin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic
2828Team Dls / Echo MarineFredrik Löfgren, Emil Naskali, Max Lindgren
2929BadsaltAlexander Sandberg Tobias Norman
Antal: 29 Team (76 personer)