Swedish Pike Open

Tävling: Swedish Ice Pike Open 2021-2022

 Tävlingen är avslutad och en slutgiltig tabell visas.
PlatsPoängNamnDelresultat
1
585 cmTeam Vikapojkarna (Kalle Matsson, Anton Johansson, Mattias Böhlin) 126,120,116,112 och 111 cm
2
576 cmTeam Gäddmunken (Henrik Björkegren, Kristian Ståhl) 118,116,115,114 och 113 cm
3
570 cmTeam Slaklina (Anna Wiksten, Kjell Wiksten) 120,118,112,112 och 108 cm
4
564 cmLarssonålarssons (Staffan Larsson, Håkan Larsson) 116,114,113,111 och 110 cm
5
564 cmTeam360 (Andreas Bergström, Johan Sjölen, Fredrik Lindh) 115,113,113,112 och 111 cm
6
563 cmSlumpgäddan (Teo Bomark, Thomas Bomark) 118,118,111,108 och 108 cm
7
553 cmDundee (Pelle skog, Johan lindström, Elis lindström) 114,112,111,109 och 107 cm
8
548 cmAbsolut Jättegädda (Emil Jönsson, Lars-Olof Jönsson) 120,113,107,104 och 104 cm
9
543 cmTeam POND (Nils Pettersson, Gustav Mattsson, Emil Mattsson.) 110,110,110,107 och 106 cm
10
539 cmTeam Knivahills (Daniel Leandersson, Oskar Påls, Morgan Wilhelmsson) 125,117,103,97 och 97 cm
11
528 cmTeam Liffen (Daniel Persson, Joel Erlandsson) 111,106,105,104 och 102 cm
12
523 cmTeam Isrenzarna (Mattias Heens Anders Gunnarsson Johannes Jonsson) 110,108,103,102 och 100 cm
13
522 cmTeam Renegade (Niklas Homnér, Jesper Andersen) 110,105,104,102 och 101 cm
14
512 cmPålssons (Mikael pålsson, Linnea pålsson) 108,104,101,100 och 99 cm
15
511 cmPappaledig/Vab Pikeanglers (Andreas Wadh, Victor Lindroth, Fredrik Björklund) 111,108,100,97 och 95 cm
16
510 cmTeam Överby Fishing (Joacim Överby, Roxanna Mũnoz De Freitas, ) 105,104,101,100 och 100 cm
17
507 cmTeam Makkaraa (Anders Hedlund, Robert Bergh, Viktor Bergh) 118,101,100,96 och 92 cm
18
505 cmBending Brothers (Mattias lindström, Patrick Thelin, Hampus Johansson) 103,101,101,100 och 100 cm
19
503 cmTeam Stress (Christoffer von hebel, Isak Vikman, Victor Larsson) 109,108,98,97 och 91 cm
20
495 cmTeam Ifish (Isac Vestmyr, Albin Wall, Gabriel Elfström) 114,98,97,94 och 92 cm
21
488 cmIs Prinsessorna❄️???????? (Hampus Holm, Sebastian Iijolainen) 100,99,98,96 och 95 cm
22
457 cmTeam Farsan & Grabben (Patrik Linander, Kenneth Linander, Henric Rothen) 96,91,90,90 och 90 cm
23
413 cmTeam Kiruna (Ingemar fjällborg Lasse fjällbory) 110,102,101 och 100 cm
24
299 cmTeam Sne (Nils Åkerblom, Sam Åkerblom, Ejvind Persson) 107,97 och 95 cm
25
112 cmTeam Grytrolf (Mathias Åslin, Mikael Nilsson) 112 cm
26
95 cmTeam Ung & Ottosson (Robert Ottosson, Sebastian Ung) 95 cm
27
90 cmVikander Fishing Team2 (Simon Vikander Eddie Vikander) 90 cm

Statistik

För hela tävlingen

  • Totalt antal godkända rapporter 120 st
  • Totalt antal team eller deltagare som rapporterat in minst en godkänd fisk: 27
  • Sammanlagd längd: 126.75 meter
  • Medellängd: 105.62 cm
  • Median-längd: 106 cm

Största fiskarna (Top 10)

126 cmTeam Vikapojkarna (Kalle Matsson, Anton Johansson, Mattias Böhlin)Anton Johansson
125 cmTeam Knivahills (Daniel Leandersson, Oskar Påls, Morgan Wilhelmsson)Daniel Leandersson
120 cmTeam Vikapojkarna (Kalle Matsson, Anton Johansson, Mattias Böhlin)Kalle Matsson
120 cmAbsolut Jättegädda (Emil Jönsson, Lars-Olof Jönsson)Lars-Olof Jönsson
120 cmTeam Slaklina (Anna Wiksten, Kjell Wiksten)Anna Wiksten
118 cmTeam Gäddmunken (Henrik Björkegren, Kristian Ståhl)Kristian Ståhl
118 cmTeam Makkaraa (Anders Hedlund, Robert Bergh, Viktor Bergh)Anders Hedlund
118 cmSlumpgäddan (Teo Bomark, Thomas Bomark)Teo Bomark
118 cmSlumpgäddan (Teo Bomark, Thomas Bomark)Teo Bomark
118 cmTeam Slaklina (Anna Wiksten, Kjell Wiksten)Kjell Wiksten

Flest antal godkända rapporter (Top 10)

5 stTeam Vikapojkarna (Kalle Matsson, Anton Johansson, Mattias Böhlin)
5 stTeam Knivahills (Daniel Leandersson, Oskar Påls, Morgan Wilhelmsson)
5 stTeam Farsan & Grabben (Patrik Linander, Kenneth Linander, Henric Rothen)
5 stIs Prinsessorna❄️???????? (Hampus Holm, Sebastian Iijolainen)
5 stBending Brothers (Mattias lindström, Patrick Thelin, Hampus Johansson)
5 stTeam Överby Fishing (Joacim Överby, Roxanna Mũnoz De Freitas, )
5 stPålssons (Mikael pålsson, Linnea pålsson)
5 stTeam Stress (Christoffer von hebel, Isak Vikman, Victor Larsson)
5 stTeam Isrenzarna (Mattias Heens Anders Gunnarsson Johannes Jonsson)
5 stTeam POND (Nils Pettersson, Gustav Mattsson, Emil Mattsson.)

 Anmälningslista (Swedish Ice Pike Open 2021-2022, Platser: 999)

#PlatsNamn
11Team VikapojkarnaKalle Matsson,Anton Johansson,Mattias Böhlin
22Team SlaklinaAnna Wiksten, Kjell Wiksten
33Team PONDNils Pettersson, Gustav Mattsson,Emil Mattsson.
44LarssonålarssonsStaffan Larsson, Håkan Larsson
55Team GrytrolfMathias Åslin, Mikael Nilsson
66Team IfishIsac Vestmyr, Albin Wall, Gabriel Elfström
77Team RenegadeNiklas Homnér, Jesper Andersen
88Team GäddmunkenHenrik Björkegren, Kristian Ståhl
99Is Prinsessorna❄️????????Hampus Holm, Sebastian Iijolainen
1010Team StressChristoffer von hebel, Isak Vikman, Victor Larsson
1111Team Överby FishingJoacim Överby, Roxanna Mũnoz De Freitas,
1212DundeePelle skog, Johan lindström, Elis lindström
1313Vikander Fishing Team 1Isac Vikander Anders vikander
1414Vikander Fishing Team2Simon Vikander Eddie Vikander
1515SlumpgäddanTeo Bomark,Thomas Bomark
1616Team SneNils Åkerblom, Sam Åkerblom, Ejvind Persson
1717Team IsrenzarnaMattias Heens Anders Gunnarsson Johannes Jonsson
1818Team Farsan & GrabbenPatrik Linander, Kenneth Linander, Henric Rothen
1919Team360Andreas Bergström, Johan Sjölen, Fredrik Lindh
2020Team KnivahillsDaniel Leandersson, Oskar Påls, Morgan Wilhelmsson
2121Team LiffenDaniel Persson, Joel Erlandsson
2222Pappaledig/Vab PikeanglersAndreas Wadh, Victor Lindroth, Fredrik Björklund
2323Team Snäjk ProstaffAndreas Nejstgaard, Emil Ståhl, Jonatan Alexandersson
2424Team Pro PilkkiMarcus Helmersson, Daniel Söderlund, Patrik Daugaard
2525Pike SmitersJonas Zabel, Timo Kristensson, Martin Johansen
2626Bending BrothersMattias lindström,Patrick Thelin, Hampus Johansson
2727Team MakkaraaAnders Hedlund, Robert Bergh, Viktor Bergh
2828Absolut JättegäddaEmil Jönsson, Lars-Olof Jönsson
2929Pålssonsmikael pålsson,Linnea pålsson
3030Team Ung & OttossonRobert Ottosson,Sebastian Ung
3131Team KirunaIngemar fjällborg Lasse fjällbory
Antal: 31 Team (74 personer)