SPT 2022 Deltävling 2 Helgasjön

Tävling: SPT 2022 Deltävling 2 Helgasjön

 Tävlingen är avslutad och en slutgiltig tabell visas.
PlatsPoängNamnDelresultat
1
214 cmAngryhooks (Eric Ståhl, Emil Persson, Olle Steen) 44, 44, 43, 42 och 41 cm
2
212 cmSwedish Perch Mafia (Tobbe Olsson, Christan Höglund, Simon Schörling) 44, 43, 42, 42 och 41 cm
3
200 cmTeam Fremdling Fishing (Karl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling) 44, 41, 40, 38 och 37 cm
4
199 cmBoatshield/St Croix (Stefan persson, Tom svahn) 43, 42, 40, 37 och 37 cm
5
189 cmSurböle (Mathias Walfridsson, Jonas Öström) 42, 41, 37, 35 och 34 cm
6
185 cmTeam Anto St.croix (Anna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille) 43, 39, 36, 35 och 32 cm
7
182 cmTeam Sniper/St.croix (Torgny Bardh, Andreas Johansson, Mattias Ekdahl) 38, 38, 36, 36 och 34 cm
8
173 cmTeam Dls / Echo Marine (Fredrik Löfgren, Max Lindgren, Andre Svensson) 41, 35, 34, 32 och 31 cm
9
172 cmTeam Bbl (Mikael Öst, Fredrik Andersson, Tobias Eriksson) 42, 36, 34, 33 och 27 cm
10
161 cmTeam Ffiske (Richard Lundin, Jörgen Wallerström, Roger Wallerström) 39, 32, 32, 30 och 28 cm
11
159 cmFishing In Max (Rasmus Stensson, Henrik Törner) 35, 34, 32, 29 och 29 cm
12
157 cmSyndikatet (Robin claurentzius, Linus hulterström, Peter brunberg) 34, 33, 33, 31 och 26 cm
13
156 cmJad Fishing (Jesper Gustafsson, Albin Björk, David Johansson) 39, 31, 30, 28 och 28 cm
14
156 cmTeam Pajk Pöjks (Andreas Johansson, Christian Johansson) 36, 31, 30, 30 och 29 cm
15
154 cmTwenty Lake Fishing (Linus Mattisson, Emil Mattisson, Magnus frigert) 40, 33, 31, 25 och 25 cm
16
152 cmTeam Tidofishing (Ruben, Jesper, Gustav) 35, 31, 29, 29 och 28 cm
17
152 cmTeam Stengös (Gabriel Tolf, Andreas Jonsson, Emil Rosell) 32, 32, 30, 30 och 28 cm
18
149 cmTeam Knickedickerna (Robin Klintefalk, Kim Diop, Richard Karlsson) 33, 31, 29, 28 och 28 cm
19
148 cmGulleböj (Linus Ekwall, Robin Ekwall, John Bergsten) 39, 32, 26, 26 och 25 cm
20
130 cmAp20Fishing (André Petersson, Mircea Lillhav, Christina petersson) 42, 36, 26 och 26 cm
21
129 cmTeam Gaddad (Viktor Ekstrand, Christian Friis Larsen, Joel Rosengren) 43, 36, 25 och 25 cm
22
99 cmMadafanglers (Calle Winnberg, Alexander Andersson) 42, 32 och 25 cm
23
62 cmTeam Hultalycke (Katarina Häll, Fredrik Renemark) 35 och 27 cm
24
28 cmTeam Wfj (William Pintea, Viktor Andersson) 28 cm
25
28 cmTeam Wear And Tear/Hobby&Fiske (Mattias Jakobsson, Krister Lundgren, Rasmus Ek, Martin Udd) 28 cm

Statistik

För hela tävlingen

  • Totalt antal godkända rapporter 110 st
  • Totalt antal team eller deltagare som rapporterat in minst en godkänd fisk: 25
  • Sammanlagd längd: 37.46 meter
  • Medellängd: 34.05 cm
  • Median-längd: 34 cm

Största fiskarna (Top 10)

44 cmAngryhooks (Eric Ståhl, Emil Persson, Olle Steen)Emil Persson
44 cmTeam Fremdling Fishing (Karl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling)Karl Fremdling
44 cmAngryhooks (Eric Ståhl, Emil Persson, Olle Steen)Emil Persson
44 cmSwedish Perch Mafia (Tobbe Olsson, Christan Höglund, Simon Schörling)Christan Höglund
43 cmTeam Anto St.croix (Anna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille)Anna Edwertz
43 cmBoatshield/St Croix (Stefan persson, Tom svahn)tom svahn
43 cmTeam Gaddad (Viktor Ekstrand, Christian Friis Larsen, Joel Rosengren)Joel Rosengren
43 cmAngryhooks (Eric Ståhl, Emil Persson, Olle Steen)Eric Ståhl
43 cmSwedish Perch Mafia (Tobbe Olsson, Christan Höglund, Simon Schörling)Christan Höglund
42 cmSwedish Perch Mafia (Tobbe Olsson, Christan Höglund, Simon Schörling)Tobbe Olsson

Flest antal godkända rapporter (Top 10)

5 stAngryhooks (Eric Ståhl, Emil Persson, Olle Steen)
5 stSwedish Perch Mafia (Tobbe Olsson, Christan Höglund, Simon Schörling)
5 stTeam Stengös (Gabriel Tolf, Andreas Jonsson, Emil Rosell)
5 stTeam Knickedickerna (Robin Klintefalk, Kim Diop, Richard Karlsson)
5 stSyndikatet (Robin claurentzius, Linus hulterström, Peter brunberg)
5 stFishing In Max (Rasmus Stensson, Henrik Törner)
5 stTeam Tidofishing (Ruben, Jesper, Gustav)
5 stTeam Pajk Pöjks (Andreas Johansson, Christian Johansson)
5 stTeam Sniper/St.croix (Torgny Bardh, Andreas Johansson, Mattias Ekdahl)
5 stTeam Ffiske (Richard Lundin, Jörgen Wallerström, Roger Wallerström)

 Anmälningslista (SPT 2022 Deltävling 2 Helgasjön, Platser: 50)

#PlatsNamnSPL ID
11Team Fish & ChipsWilliam KARK, Edvin KARK, Niklas KARK44 →
22GulleböjLinus Ekwall, Robin Ekwall, John Bergsten
33Team Wear And Tear/Hobby&FiskeMattias Jakobsson, Krister Lundgren , Rasmus Ek , Martin Udd55 →
44Team GaddadViktor Ekstrand, Christian Friis Larsen, Joel Rosengren
55Team BblMikael Öst, Fredrik Andersson, Tobias Eriksson28 →
66AngryhooksEric Ståhl, Emil Persson, Olle Steen
77Team Pajk PöjksAndreas Johansson,Christian Johansson
88Team KnickedickernaRobin Klintefalk, Kim Diop, Richard Karlsson52 →
99Team FfiskeRichard Lundin , Jörgen Wallerström , Roger Wallerström41 →
1010Team Sniper/St.croixTorgny Bardh, Andreas Johansson, Mattias Ekdahl21 →
1111Team StengösGabriel Tolf, Andreas Jonsson, Emil Rosell58 →
1212Team Fremdling FishingKarl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling19 →
1313Ap20FishingAndré Petersson, Mircea Lillhav, Christina petersson
1414Team LirkaGregor Bergquist, Tom Olsson Liljeholm, Albert Fejza38 →
1515Team Anto St.croixAnna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille27 →
1616Team HultalyckeKatarina Häll, Fredrik Renemark
1717Boatshield/St CroixStefan persson , tom svahn
1818SurböleMathias Walfridsson, Jonas Öström10 →
1919SyndikatetRobin claurentzius, Linus hulterström , Peter brunberg
2020Fishing In MaxRasmus Stensson, Henrik Törner
2121Twenty Lake FishingLinus Mattisson, Emil Mattisson, Magnus frigert
2222Swedish Perch MafiaTobbe Olsson , Christan Höglund , Simon Schörling4 →
2323Lunkans And The RedheadCharlie Lundgren, Kalle Berglund, Philip Lundgren
2424MadafanglersCalle Winnberg, Alexander Andersson48 →
2525Jad FishingJesper Gustafsson, Albin Björk, David Johansson
2626Team WfjWilliam Pintea, Viktor Andersson
2727Team Dls / Echo MarineFredrik Löfgren, Max Lindgren, Andre Svensson12 →
2828Team TidofishingRuben, Jesper, Gustav49 →
Antal: 28 Team (78 personer)