SPT 2022 Deltävling 4 Sommen

Tävling: SPT 2022 Deltävling 4 Sommen

 Tävlingen är avslutad och en slutgiltig tabell visas.
PlatsPoängNamnDelresultat
1
214 cmTeam BBL (Mikael Öst, Fredrik Andersson, Tobias Eriksson) 45, 44, 43, 42 och 40 cm
2
205 cmBoatshield/St Croix (Stefan persson, Tom svahn) 44, 42, 41, 40 och 38 cm
3
195 cmSurböle (Mathias Walfridsson, Jonas Öström) 41, 40, 39, 38 och 37 cm
4
177 cmTeam Sniper/St.croix (Torgny Bardh, Andreas Johansson, Tobias Johansson) 42, 41, 34, 30 och 30 cm
5
169 cmSwedish Perch Mafia (Tobbe Olsson, Christian Höglund, Simon Schörling) 41, 37, 31, 31 och 29 cm
6
167 cmAngryhooks (Eric Ståhl, Emil Persson, Olle Steen) 36, 35, 33, 32 och 31 cm
7
157 cmTre Gringos (Olle jansson Hugo Hilmersson Oscar Nilsson) 38, 31, 30, 29 och 29 cm
8
156 cmTeam Stengös (Gabriel Tolf, Andreas Jonsson, Emil Rosell) 43, 36, 26, 26 och 25 cm
9
150 cmTeam One More Bait (Armin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic) 32, 32, 30, 28 och 28 cm
10
149 cmTeam Fremdling Fishing (Karl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling) 33, 31, 29, 28 och 28 cm
11
148 cmFiske & Outdoor (Karl) 31, 30, 29, 29 och 29 cm
12
147 cmTeam Pajk Pöjks (Andreas Johansson, Christian Johansson) 32, 31, 31, 28 och 25 cm
13
147 cmRobin Claurentzius (Robin claurentzius, Linus hulterström, Peter brunberg) 32, 31, 29, 28 och 27 cm
14
138 cmTeam Dls / Echo Marine (Fredrik, Max, Andre) 32, 28, 27, 26 och 25 cm
15
132 cmTeam Ffiske (Richard Lundin, Jörgen Wallerström, Roger Wallerström) 29, 27, 26, 25 och 25 cm
16
129 cmTeam Knickedickerna (Robin Klintefalk, Kim Diop, Max Lönnqvist) 27, 27, 25, 25 och 25 cm
17
125 cmTeam Anto St.croix (Anna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille) 38, 32, 29 och 26 cm
18
115 cmTeam Tidofishing (Ruben thysk, Jesper dahlin, Anton sederholm) 31, 30, 29 och 25 cm

Statistik

För hela tävlingen

  • Totalt antal godkända rapporter 88 st
  • Totalt antal team eller deltagare som rapporterat in minst en godkänd fisk: 18
  • Sammanlagd längd: 28.20 meter
  • Medellängd: 32.05 cm
  • Median-längd: 31 cm

Största fiskarna (Top 10)

45 cmTeam BBL (Mikael Öst, Fredrik Andersson, Tobias Eriksson)Tobias Eriksson
44 cmBoatshield/St Croix (Stefan persson, Tom svahn)Stefan persson
44 cmTeam BBL (Mikael Öst, Fredrik Andersson, Tobias Eriksson)Mikael Öst
43 cmTeam Stengös (Gabriel Tolf, Andreas Jonsson, Emil Rosell)Emil Rosell
43 cmTeam BBL (Mikael Öst, Fredrik Andersson, Tobias Eriksson)Fredrik Andersson
42 cmBoatshield/St Croix (Stefan persson, Tom svahn)tom svahn
42 cmTeam Sniper/St.croix (Torgny Bardh, Andreas Johansson, Tobias Johansson)Tobias Johansson
42 cmTeam BBL (Mikael Öst, Fredrik Andersson, Tobias Eriksson)Fredrik Andersson
41 cmSwedish Perch Mafia (Tobbe Olsson, Christian Höglund, Simon Schörling)Tobbe Olsson
41 cmTeam Sniper/St.croix (Torgny Bardh, Andreas Johansson, Tobias Johansson)Tobias Johansson

Flest antal godkända rapporter (Top 10)

5 stTeam BBL (Mikael Öst, Fredrik Andersson, Tobias Eriksson)
5 stBoatshield/St Croix (Stefan persson, Tom svahn)
5 stTeam Ffiske (Richard Lundin, Jörgen Wallerström, Roger Wallerström)
5 stFiske & Outdoor (Karl)
5 stRobin Claurentzius (Robin claurentzius, Linus hulterström, Peter brunberg)
5 stTeam Pajk Pöjks (Andreas Johansson, Christian Johansson)
5 stTeam Dls / Echo Marine (Fredrik, Max, Andre)
5 stTeam One More Bait (Armin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic)
5 stTeam Fremdling Fishing (Karl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling)
5 stAngryhooks (Eric Ståhl, Emil Persson, Olle Steen)

 Anmälningslista (SPT 2022 Deltävling 4 Sommen, Platser: 50)

#PlatsNamnSPL ID
11GulleböjLinus Ekwall, Robin Ekwall, John Bergsten
22Team Wear And Tear/Hobby&FiskeMattias Jakobsson, Krister Lundgren, Rasmus Ek55 →
33Team GaddadViktor Ekstrand, Christian Friis Larsen
44Team BBLMikael Öst, Fredrik Andersson, Tobias Eriksson28 →
55Team Pajk PöjksAndreas Johansson,Christian Johansson
66Team KnickedickernaRobin Klintefalk, Kim Diop, Max Lönnqvist52 →
77Team FfiskeRichard Lundin , Jörgen Wallerström , Roger Wallerström41 →
88Team No TorskNiclas Eriksson, Rikard Pettersson, Ola Edsborn
99Team Sniper/St.croixTorgny Bardh, Andreas Johansson, Tobias Johansson21 →
1010Team StengösGabriel Tolf, Andreas Jonsson, Emil Rosell58 →
1111Team Fremdling FishingKarl Fremdling, Alexander Henrysson, Emil Fremdling19 →
1212Team LirkaGregor Bergquist, Tom Olsson Liljeholm, Albert Fejza38 →
1313Team Anto St.croixAnna Edwertz, Tommy Barklund, Joakim Gille27 →
1414Boatshield/St CroixStefan persson , tom svahn
1515SurböleMathias Walfridsson, Jonas Öström10 →
1616Team One More BaitArmin Nadarevic, Izet Nadarevic, Nermin Sakonjic20 →
1717Tre GringosOlle jansson Hugo Hilmersson Oscar Nilsson
1818AngryhooksEric Ståhl, Emil Persson, Olle Steen56 →
1919Swedish Perch MafiaTobbe Olsson, Christian Höglund , Simon Schörling4 →
2020Robin ClaurentziusRobin claurentzius, Linus hulterström , Peter brunberg66 →
2121Team Dls / Echo MarineFredrik, Max, Andre12 →
2222Team TidofishingRuben thysk, Jesper dahlin, Anton sederholm49 →
2323Fiske & OutdoorKarl
Antal: 23 Team (61 personer)