Höstgäddan 2022


Anmälan till Höstgäddan 2022

Tävlingsinformation

 TävlingsperiodAvslutad 2022-10-30 08:00 → 16:00  
 Anmälan krävsJa    (100 Team)
 Släpptes 2022-07-01 20:00
 Antal platser100 st (81 anmälda)
 Prisgratis  (Per Team)
 Betalning möjligt under tävlingsperiodenNej

Deltagare, platser: 81

NrNamnSPL ID
1Thomas Sandh, Isak Hampel Klang, Dennis LindrothPikeaboo547 →
2Daniel Schedin, Hampus Magnusson, Linus LarssonTeam Vazz588 →
3Kevin Lundvall , Jens Andersson, Joakim DannekerTeam Miab619 →
4Dan Sundström, Pierre Holm, Magnus LindTeam Räksallad641 →
5Tony Möllergren, Max Andersson, Staffan NorlinToby Dick302 →
6Jan Eklund ,Robin Gustafsson,Tommy ForsbergTeam North459 →
7Nukoon Chunokun, Daniel GrankvistTeam Grundstöten652 →
8Jimmy Larsson, Magnus PetterssonTeam Garbage561 →
9Joakim Jegestad, Robert Eriksson, Jan HenrikssonSnubbarna190 →
10Oskar Levin Max Boström Carl LindahlTeam Lysmask626 →
11Anders Filling, Ernst Ålund, Linus MickelssonTeam 79/80570 →
12Jakob Lindahl, Marcus LundgrenTeam Livlinan565 →
13Mikael Carlenstam. Nicka Hellenberg, Lasse SjöblomMollbergs Blandning476 →
14Magnus Ström, Daniel Granholm, Jarkko RantalainenMälaren Lures217 →
15Mattias Leksell, Magnus Morath, Mikael LeksellWest Hill Anglers24 →
16Fredrik Larsson, Alexander Hellblom, Håkan JohanssonAlfredanglers674 →
17Jimmy Andersson, Erik Lantz, Johan HolmbergTeam Stockholm
18Anders Lantz, Jesper Andersson, Erik SandlundTeam Ekerö
19Daniel Leijonhufvud, Jonas Kalmkvist, Roland StrandKls Sportfiske609 →
20Anton Hedlund, Pontus Thurin, Jimi LindqvistTeam Varghuvud572 →
21Jakob Dahlberg, Victor JonassonTeam Noppe
22Sebastian Jönsson, Felix Calmegård, Petter WinbergTeam Fps663 →
23Leon Arffman, Lukas Lundstedt, Patrik HolqvistNorthbite549 →
24Joakim waxin, Henrik hagman, Peter ÖstergrenAros Anglers118 →
25Jakob Berggren, Sakarias TärnblomAlways Out Fishing
26Marcus Bergström, Andreas Rickling; Dennis AndreassonTeam Oklart
27David Barton, Theo Barton, Jakob BartonB18 Pike Team
28Lars Lindahl, Patrik Plensners, Joakim ScottLindahls Fiske & Natur480 →
29Christian Pizzoni Elfving, Jonas Skotte, Anders KjellénA.jensen Flyfishing & Friends239 →
30Martin Wahlquist, Christian Wahlquist, Erik SegnestamPredator Fishing Scandinavia36 →
31Ulf Hagman,Bengt SjödinMighty Pike72 →
32Fredrik Bäck, Torbjörn Odén, Jens SegrénTeam Trosa Fiskeguide/Daiwa166 →
33Peter Wibjörn, Martin Stenback; Björn DolkVilket Jävla Hugg!
34Thomas Eriksson, Claes Högberg, Peter PuhakkaTeam Stäket
35Mikael Ekstedt, Fredrik Bernström, Håkan StoltzTeam Pro
36Andreas Kalholm, Marcus Andersson, Henrik EkströmTeam2Spön
37Tim Kjellén, Linus Alvin, Samuel JonssonTeam Wezzan
38Mats Holmgren, Micke Svensson, Claes RunhagenTeam Pikeblood569 →
39Per Hallin, Andreas Fridner Daniel FridnerUv Pike
40Pontus Karsenbarg, Joakim Hahne, Magnus OlssonGlädjehugget243 →
41Tommy Nilsson,Johan HolmgrenTeam Silverfisk545 →
42Fredrik Sundkvist, Christoffer Sundkvist, Pär DahlgrenTeam Gäddfighten15 →
43Tim Fredman, Michael Andersson, Robin NeroSkull Bone Fishing143 →
44Johan Enander, Mattias Lloryd,Kristoffer BrandtTeam Nöff Nöff
45Leo Waldner, Simon Classon, William LillbäckTeam 112A
46Ari Kumpulainen, Kristiina KankainenTeam Djupfishing608 →
47Wille Bäckström, Olle Sjöblom, Tomas Af GeijerstamBlåränderna
48Kenneth Karlsson, Robert Hellqvist, Lars BerglundFlanell223 →
49Henrik Fröding, Robin Zetterström, Anton ChristensenTeam Hero
50Lars Englund, Lars LundbergTeam Finess
51Toni Välimäki, Björn Lundell, Magnus ArvhammarClub Pike247 →
52Alexander Lundin, Petter Dunbäck, Fredrik LindqvistSyntax Error
53Andreas Johansson, Neo Johansson, Andy AbdullahNo Fisk - No Trassel
54Patrik Friberg, Jonas Friberg, Nicklas StenssonPapegojorna Från Högdalen
55Niklas wallenström, Mikael wallenström, Sonny JohanssonTeam Vänsterböj
56Magnus Holtmar,Rasmus Grebacken,Olle LundstedtSlips111 →
57Johan hellberg, Markus ForsténTeam Mkc232 →
58Per Sandén, Marcus Lindmark, Andreas JernbergTeam Dreamhack
59Paul Lehecka, Patric Vedin, Mikael StålsäterIsla Blanca
60Sebastian Calinescu, Jonatan Brunnelöv, Max RieselAmerican Tackle Sweden283 →
61Elias Bustamante, Sergio Cuevas, Marco BustamanteTeam Busta670 →
62Kungs Olof Levisson,Kungs William Levisson,Levi GreensteinTeam Boo Pikers
63Alexander Forslund, Sofie ArvidssonPinglor Och Pojkar643 →
64Krister Monie, Erik NordströmMono Fish697 →
65Tommie Lindström, Dennis Johansson, Alexander CarldeTeam Smidmek
66Anders Eriksson-Tobias Metso-Nichlas AnderssonTeam Eastfield/Bakom Ön
67Erik Berg, Johan Bäck, Christofer TorbjörnssonBergs Fiske
68Elias Lindskog, Fredrik Näslund,Predatorteam Sundbybergs Sportfiske
69Mattias Wallén, Henrik Andersson, Mikael AnderssonTeam Uppsala Pike Brigade463 →
70Andreas Åslund, Daniel Strid, Erik LaineTeam Bigfishon
71Anders Holm, Mattias BackströmFlyspin Adelsö612 →
72Johan Moquist, Håkan MoquistTeam 70+523 →
73Carl Dahlin, Erik Cedergren, Haraldh EkApex Crew
74Nasim Abu Qouta, Zubair Jalil, Bayram PektasFishing And Stylez659 →
75Johannes Landin, Sebastian KalajaNothing To Lose 2415 →
76Krister Malmgren, Yones idrissi, Lasse SundbergSundbergs Vänner Team Bly370 →
77Jens Ekhamn,Stefan Holmudd,Gäddexpressen47 →
78Tobias Hokander, Micke Borg, Johan SödermanTeam Trollspö374 →
79Johan Sjöberg, Indulis Salaks, Aturs SalaksTeam Jomas
80Christer kvarnström, kenneth möykkySnickers
81David Öman, Viktor Nissilä, Simon IngmanA:et I Gnaget
Totalt: 81 Team (219 persons)